CityVille stačil necelý měsíc na překonání FarmVille

17. 1. 2011 | ITO
Dlouhodobý panovník her na Facebooku, FarmVille od Zyngy, tento měsíc padl. Po více než roce, kdy se nacházel na první příčce nejhranějších her jej během necelých třiceti dnů překonal mladší sourozenec - hra CityVille ze stejné stáje. Ta nyní oznámila, že dosáhla hranice 100 milionů měsíčních aktivních uživatelů.

CityVille, zdroj: www.cityville.com

Dlouhodobý panovník her na Facebooku, FarmVille od Zyngy, tento měsíc padl. Po více než roce, kdy se nacházel na první příčce nejhranějších her jej během necelých třiceti dnů překonal mladší sourozenec - hra CityVille ze stejné stáje. Ta nyní oznámila, že dosáhla hranice 100 milionů měsíčních aktivních uživatelů. Podle výsledků měření AppData se rychlý nárůs uživatelů v současnosti prudce zbrzdil a je pravděpodobné, že zájem o hru právě kulminuje.

Vzestup CityVille byl každopádně tak rychlý, že pravděpodobně zaskočil i samotné tvůrce. Hra, která svým pojetím nejvíce připomíná Sim City nebo Transport Tycoon je pro Zyngu fenomenálním úspěchem. Podařilo se jí téměř dvojnásobně překonat dosavadní eso a přitáhnout ke hraní mnohem větší spektrum uživatelů. K dosažení magické hranice 100 milionů měsíčních aktivních uživatelů jí navíc stačil rekordní čas - zhruba 40 dní.

CityVille tak prokázala, že trh sociálních her zdaleka ještě není plně nasycen a že herní hit se může zrodit takřka přes noc.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: