Co má odradit teenagery od kouření? Malé neduživé plíce

24. 2. 2021 | Petr Michl
Zakrslé plíce, které kouřily v pubertě, to nikdy daleko nedotáhnou. V černohumorné animované sérii to dosvědčují i legenda skateboardingu Tony Hawk nebo Terry Crews.

Když začnete s kouřením v pubertě, máte nejmenší pravděpodobnost, že se tohoto drahého a zdraví škodlivého zlozvyku zbavíte. Agentura FCB New York přispěchala už v roce 2017 s konceptem, který by mohl i mladé a hyperkritické publikum oslovit. Puberťákům začaly vysvětlovat škodlivost kouření v úsměvných PSA spotech samotné nevyvinuté plíce.

Jde o plíce z plastelíny natočené technikou stop motion. Nyní se po 3 letech vrací na scénu, a to s ekipou influencerů. V trojici spotů natočených pro americké federální Centrum pro tabákové výrobky vystoupí hvězda skateboardingu Tony Hawk, zpěvačka a tanečnice ze stáje společnosti Disney, Sky Katz, a bývalý hráč NFL, Terry Crews, kterého české publikum zná především jako toho namakanějšího a uřvanějšího černocha z reklam na Old Spice.

Motiv kampaně The Real Cost (v překladu „Skutečná cena“, pozn. red.) propojené se stejnojmennou microsite je podobný, celebrity zmorfované do plic zvládají svou profesi skvěle. Plíce nedochůdčata jim ale nemohou stačit a snaha o jízdu na skateboardu, vystoupení na koncertě nebo natáčení akční filmové scény pro ně končí neslavně. Lépe řečeno: tragicky. Pokud máte rádi černý humor, jsou následující spoty pro vás.

„Naším úkolem je pokračovat v oslovování náctiletého publika, které je touto dobou nebývale zkoušeno. Věřili jsme, že nastal správný čas, abychom proto charaktery doplnily o nové prvky. Podpora a odhodlání tematicky vybraných celebrit nám pomůže s kriticky důležitým poselstvím dosáhnout na klíčové demografické skupiny,“ uvedla manažerka FCB New York, Suzanne Santiago. Nutno říct, že sérii „Little Lungs“ se to dosud daří. „Plicím mrzáčkům“ se od jejich uvedení před třemi lety podařilo nasbírat za první 2 týdny od zveřejnění přes 27 milionů zhlédnutí videí pouze na YouTube. Věříme, že i jejich nové pokračování zaujme.

Kam dál?

Podívejte se na původní spoty z roku 2017. Třeba na ten z hor.

Nebo na pojednání o tom, co se vám stane, když budete příliš pomalí v zahradním bazéně.

Kašovitě skončí i výlet na kole.

A v smutným příběh může nakonec vyústit i snaha sfouknout svíčky na narozeninovém dortě. Veselé smrtozeniny, zakrslé plíce!

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: