Co na českém internetu nejvíce zlevňuje? E-cigarety, tablety a čtečky

19. 10. 2012 | Petr Michl
Cena e-cigaret klesla až o 37 %, elektronické čtečky zlevnily oproti loňskému roku až o třetinu.

Konkrétní produkty, které v meziročním srovnání tradičně zlevňují, patří především do segmentu spotřební elektroniky. Staré modely se zkrátka mění za nové a technologické novinky přestávají mít prémiovou cenu za pomyslnou nálepku „čerstvě na trhu“. Dokazuje to i report portálu Heureka.cz poskytující meziroční srovnání cen na českém internetu. U elektronických čteček klesla cena téměř o třetinu, u tabletů o 27 %. Nejvýrazněji však šly dolů ceny elektronických cigaret, jejich průměrná cena klesla od loňska o 37 %.

„Pokles ceny je způsoben také tím, že se na trhu objevilo hodně nových producentů těchto produktů. Například průměrná cena elektronických cigaret klesla na 631,- Kč, průměrná cena tabletů se pohybuje na 6 582,- Kč,“ vysvětluje Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz. Je potřeba dodat, že u e-cigaret může hrát roli také to, že se staly častou nabídkou slevových portálů. Navíc vnímání odlišností mezi produkty jednotlivých výrobců není tak silné jako například u výrobců telefonů nebo tabletů.

 

  Produkt Změna ceny 2011 / 2012 Průměrná cena v září 2012
  Elektronické cigarety - 37 % 631,- Kč
  Elektronické čtečky - 29 % 2 877,- Kč
  Tablety - 27 % 6 582,- Kč

 

V září už lidé hledali na internetu zimní pneumatiky, jejich vyhledávání oproti srpnu vzrostlo o 79 %, o 15 % více vyhledávali také notebooky. Naopak naprostý propad zájmu zaznamenaly školní potřeby a zboží určené pro letní sezónu – u školních batohů klesl zájem o 60 %, u sekaček o 32 %. GPS navigace se vyhledávaly o 26 % méně.

 

  Produkt Změna vyhledávání srpen / září  2012
 Plesové šaty + 500 %
 Pneumatiky + 79 %
 Notebooky + 15 %
 GPS navigace - 26 %
 Sekačky - 32 %


„Blížící se podzim a zima zvedli poptávku po pneumatikách. Jednoznačným skokanem měsíce září se však staly plesové šaty, lidé je oproti srpnu vyhledávali pětkrát častěji. S nadcházející sezónou tanečních je to pochopitelné. Průměrná cena plesových šatů se pohybuje kolem 2 719 Kč,“ doplňuje Demuth.


Ke změnám cen došlo v září u digitálních fotoaparátů. Jejich cena se zvýšila o 15 %, cena počítačových her vzrostla o 12 %. Cena naopak klesla u pneumatik (- 8 %).

Zdroj: Heureka.cz
 

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: