Co očekávat od konference na téma "Úrok v širších společenských souvislostech"?

10. 3. 2011 | TMJ
Podrobnosti o konferenci a diskusním fóru Young MBSA na téma Úrok v širších společenských souvislostech, které se koná v úterý 22. března od 18.30 hod. v Praze.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Young MBSA spustila nový projekt pod názvem „… v souvislostech“, jenž si klade za cíl vytvořit ve spolupráci s partnerskými organizacemi diskusní prostor pro sdílení úvah o společenských jevech v širších souvislostech. V pořadí prvním tématem projektu je úrok.

Nárůst poznatků v jednotlivých oborech či lidských činnostech postupně spěje k omezenějšímu vnímání společenských jevů v intencích příslušných kultur, náboženství, vědních odvětví či oborů lidské činnosti. Schopnost vnímat společenské jevy v širších souvislostech s určitým nadhledem obohacuje názory lidí a vnáší do společenských či firemních rozhodovacích procesů větší cit pro zohlednění a vyváženost společenských zájmů, vzájemné pochopení, stabilitu a upevňování tolerance.

Pro účastníky bude jistě zajímavé vyslechnout názory odborníků z různých oborů na tak základní ekonomický institut jakým je úrok.

Na panelové diskusi vystoupí viceguvernér ČNB Mojmír Hampl, viceprezident Turkiye Finans Participation Bank Sabri Ulus, vedoucí Ekonomického a strategického výzkumu KB Jan Vejmělek, ředitel CzechInvest Miroslav Křížek, soudkyně a právní expertka Rady Evropy JUDr. Ivana Hrdličková a také zástupci akademické půdy FF UK doc. Jindřich Halama a prof. Luboš Kropáček.

Krátce o Young MBSA:

Young MBSA je prestižní a otevřená síť mladých lidí aktivních v managementu, podnikání, vědě, sportu a umění. Young MBSA je nezisková, nevládní a nezávislá organizace sdružující mladé lidi z rozličných oborů; platforma určená k pravidelnému setkávání, networkingu na národní i nadnárodní bázi, sdílení a výměně informací a zkušeností.
Pro členy připravuje Young MBSA pravidelné networkingové akce na pozadí poutavých společenských, vzdělávacích, zábavných nebo sportovních aktivit za účasti zajímavých osobností společenského života. Networkingové akce probíhají v cca měsíčním intervalu - dle tématu a pozvaných hostů - v Praze, vybraných regionech ČR i v zahraničí.
Sdružení spolupracuje s nadnárodní nevládní YES - European Confederation of Young Entrepreneurs.
Diskusní fórum na téma "Úrok v širších společenských souvislostech" je první konferencí YMBSA; sdružení plánuje jednu až dvě konference ročně. Další informace na www.youngmbsa.cz.

Účastníci diskuzního panelu

  • Mojmír Hampl - viceguvernér České národní banky (ČNB)
  • Sabri Ulus – viceprezident Turkiye Finans Participation Bank, člen asociace bezúročného bankovnictví; vedoucí finančního oddělení
  • Jan Vejmělek - vedoucí Ekonomického a strategického výzkumu, Investiční bankovnictví, Komerční banka (KB)
  • Miroslav Křížek - ředitel CzechInvest a zakladatel Institutu pro rozvoj podnikání (IDE při VŠE)
  • doc. Jindřich Halama – děkan, Univerzita Karlova v Praze, Evangelická teologická fakulta, Katedra teologické etiky (vedoucí katedry)
  • prof. Luboš Kropáček - přední odborník na islám a islámskou kulturu, Karlova Univerzita, Filozofická fakulta, Ústav Blízkého východu a Afriky
  • JUDr. Ivana Hrdličková – soudkyně krajského soudu, právní expert Rady Evropy a doktorandka v Islámském právu


Součástí konference je též SPEEDNETWORKING
Moderuje: Peter Compel', prezident Young MBSA, o. s.

Rozhovory k tématu si budete moci přečíst na http://www.youngmbsa.cz/cs/rozhovory/.

Kdy a kde?

Úterý 22. března 2011, zahájení v 18.30 hod. (registrace přihlášených od 18.20 hod.) Kde: Hub, Drtinova 10, Praha 5

Registrace

Zájemci o účast se mohou BEZPLATNĚ registrovat na adrese director@youngmbsa.cz, případně na tel. čísle 777 923 762. Registrace probíhají do 20.3. Kapacita sálu je omezena, nezapomeňte si proto svá místa rezervovat včas.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: