Coca-Cola přichází s prvním prototypem papírové lahve

15. 2. 2021 | Kristýna Vozková
Coca-Cola udělala první krok směrem ke 100% recyklovatelným lahvím. Jejich první prototyp jde do prodeje již letos v létě.

 

Společnost Coca-Cola vyprodukuje ročně až 3 miliony tun plastových obalů, z nichž většina není recyklována. V rámci svého projektu World Without Waste se však zavázala, že do roku 2030 bude 100% recyklovatelný každý z jejích obalů. Aktuálně společnost představila první prototyp papírové lahve, která by měla být uvedena do testovacího provozu již letos v létě

Tento prototyp, na jehož výrobě se podílel dánský startup Paboco společně s dalšími třemi společnostmi v rámci Paboco Pioneer Community, je vyroben z vylisovaného papírového vlákna a je dostatečně silný na to, aby odolal celému výrobnímu procesu. Obsahuje tenkou plastovou vložku, která udržuje papír suchý a má rovněž plastové hrdlo a víčko, obojí ze 100% recyklovatelného plastu. Cílem společnosti je však vytvořit lahev zcela bez využití plastových komponentů. Vložka by tak u dalších prototypů měla být vyrobena z rostlinného materiálu a víčko by mohlo být papírové. 

Papírová lahev musí splňovat veškeré bezpečnostní i kvalitativní standardy pro balení potravin, a je proto aktuálně podrobována celé řadě laboratorních testů. Zkoumá se například její odolnost v chladničce i schopnost chránit nápoj uvnitř před zkažením. Společnost však zajímá i názor spotřebitelů a to, v jakých zemích bude distribuována a jakým způsobem bude recyklována.  

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:
Podobné články: