ČR má třetí nejvyšší podíl video reklamy v online kampaních v regionu CEE

13. 8. 2013 | PM
Česká republika je na třetím místě v regionu střední a východní Evropy v podílu video reklamy v online kampaních. Tento typ rich media formátu využívá na českém trhu asi čtvrtina měřených kampaní.

V celém regionu CEE se video reklama nejvíce využívá na Ukrajině, kde tyto reklamní formáty naleznete u tří čtvrtin online kampaní. Náskok ve využívání videa v této zemi je ve srovnání se zbytkem regionu obrovský. Na druhém a třetím místě v dané kategorii se umístilo Polsko a Česká republika – státy na jejichž trzích bylo zastoupeno video ve 26 %, resp. 25 % kampaní. V celém regionu CEE využívá formát video v průměru 10,6 % a preRoll 9 % online kampaní.

 

„Do budoucna je možné očekávat, že vydavatelé budou chtít využít různé možnosti, jak oslovit uživatele internetu, a tak se netradiční reklamní formáty budou objevovat v reklamních kampaních stále častěji. Hlavními důvody pro rostoucí popularitu rich medií včetně videa je právě jejich atraktivita pro uživatele a také větší agresivita bannerů, což generuje větší míru prokliku", říká Tomáš Sedláček ze společnosti Gemius.

I proto je video v ČR na vzestupu. Na místním trhu je druhým nejpoužívanějším rich media bannerem hned za formátem article a jeho využití stále roste. Oproti roku 2011 zaznamenala video reklama největší nárůst počtu impresí ze všech rich media formátů, a to o 10 procentních bodů.

Tip redakce: Poznejte jednotlivé typy video reklamy i to, jak dobře funugjí. Přečtěte si článek Které video formáty reklam jsou nejúčinnější?

Zdroj: Gemius, AdMonitor, 2. pololetí 2012

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.