ČT24 od ledna posílí zpravodajství z regionů a chystá nové pořady

10. 12. 2010 | ČTK
Česká televize od začátku příštího roku na zpravodajském kanále ČT24 posílí regionální zpravodajství až o třetinu. Objeví se zde také nové pořady, například o zahraničních událostech, kultuře, počasí, zdraví a pro ženy. Chystají se rovněž dva nové speciální projekty. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci vedení ČT.

ČT24 logo

Česká televize od začátku příštího roku na zpravodajském kanále ČT24 posílí regionální zpravodajství až o třetinu. Objeví se zde také nové pořady, například o zahraničních událostech, kultuře, počasí, zdraví a pro ženy. Chystají se rovněž dva nové speciální projekty. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci vedení ČT.

Diváci na programu ČT24 budou moci sledovat hned tři varianty vysílání ze studií v Praze, Ostravě a Brně. "Moravští diváci například uvidí ze svého regionu více než doposud," řekl ředitel zpravodajství ČT Roman Bradáč. Umožňuje to přesun vysílání Událostí v regionech z ČT1 výhradně na ČT24. Přibudou také třeba regionální komentované Události v regionech plus z Brna a Ostravy. Ti, kdo sledují vysílání přes satelit, budou moci navíc volit, ze kterého regionu je budou sledovat.
K novým pořadům patří Highlight, který se bude vysílat každý pracovní den od 11:35. "Pozveme v něm diváky do zákulisí ČT24," řekl šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák. Televize v něm bude objasňovat, co a proč ten den vysílá. Moderovat jej budou dvě dvojice, Lukáš Dolanský s Danielou Písařovicovou a Zuzana Tvarůžková s Tomášem Voženílkem.

Na sobotní večery chystá ČT pořad o ženách a pro ženy Tah dámou. Moderovat jej budou střídavě Jolana Voldánová, Nora Fridrichová a Michala Hergetová. Do každého vydání pozvou tři hosty, převážně ženy. Na nedělní večer je připravený hodinový Horizont, věnovaný zahraničním a zahraničněpolitickým událostem. Kromě toho ČT připravuje nový pořad o kultuře Kulturama či pořad o počasí Turbulence. Zdravotnictví a životnímu stylu se bude věnovat týdeník Tep ČT24.

Prostor bude na ČT24 věnovaný i speciálním projektům. Z nich diskusní pořad s pracovním názvem Planeta Země 2011 spustí televize 11. ledna ve 20:00. "Bude to velký speciál o o tom, kde se nacházíme a kam směřujeme," uvedla zástupkyně šéfredaktora pro nová média a speciální projekty Pavlína Kvapilová. Pořad podle ní vychází vstříc poptávce po hlubší debatě o tom, co se děje ve společnosti.

Moderátory pořadu budou Kvapilová a Václav Moravec, hosté budou i ze zahraničí. Domluvena je například účast nositele Nobelovy ceny za ekonomii Edmunda Phelpse. Se zahraničními hosty ovšem budou vstupy spíše předtočené. Z České republiky přislíbil účast například sociolog Jan Keller. Debata bude interaktivní, takže se do ní budou moci zapojit i diváci, například přes Facebook.

Druhým speciálem je série čtyř pořadů Moje drahé Česko. "Navážou na divácky úspěšnou Ekonomickou inventuru, kterou jsme vysílali před volbami," řekla Kvapilová. Jednotlivě se budou zabývat jídlem, odíváním, bydlením a cestováním. Vysílat se budou v pondělí.

Změn se na ČT24 dočká také vizuální podoba vysílání, což souvisí s modernizací studia 6. "Chceme dát našim divákům najevo, že skutečně vysíláme už ve 21. století. Tudíž jsme statické pozadí ve studiu proměnili na pohyblivé pozadí," řekl umělecký vedoucí ČT24 Alan Záruba. Ve studiu také bude velká dotyková plazmová obrazovka, na které budou moderátoři ovládat různé interaktivní prvky.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: