Čtvrtníčkův vánoční spot si dělá z Kauflandu legraci

13. 12. 2016 | Petr Michl
Ja, ja, Kaufland tu je z lasky k Tchesku. V nové reklamě Petra Čtvrtníčka to poznali i tři Němci jak vystřižení z České sody.

 

Obchodní řetězec Kaufland uvedl v neděli 11. prosince na českých televizních obrazovkách svůj speciální vánoční spot Weihnachten Tour, který byl v televizi k vidění právě pouze v neděli, od 19.00 do 21 hodin před nebo po vysílání především hlavních zpravodajských relací. A jde tak trochu o bizár jak z pořadu Česká soda z devadesátých let.

Aby také ne, když režisérem reklamy vytvořené spolu s agenturou Feel Concepts a produkcí Switchboardfilms byl Petr Čtvrtníček. Ten stál i za letošním stejně laděným velikonočním spotem Schöne Velikonoce. Hlavními postavami jsou opět němečtí muži s kníry, kteří jsou jak vystřižení z parodie na postavy z porna z osmdesátých let. Jediným rozdílem je, že jejich primárním potřebou není sex, ale pořádný žvanec. Situace je v kraji zlá, Santa dokonce opekl vlastního soba na rožni. Vše ale vyřeší zahlédnutí svítícího loga Kauflandu v dáli, ráj konzumu je na dohled.V obchodním domě následuje celá řada humorných situací. Mimo jiné spatříte třeboňské panny nebo špílec do zlatého prasátka Kofoly.

Pro fanoušky České sody je všechno to pitvoření s německým přízvukem úrovně, s níž se mohli naposledy pochlubit Karl a Egon z Alles Gute, zábavné. Cítí to tak i autor tohoto textu. Vše to ale působí jako meta fór od kreativce, který si chtěl odpočinout od vší té předstírané českosti. Od té, která je s názvem Kaufland těžko k uvěření, ale zlatavé lány obilí, patos, Čechomor a obrovské reklamní rozpočty ji lidem vtloukly do hlavy.

Čtvrtníčkovo dílo v sobě nese jakýsi podvratný duch, který lze nalézt třeba u Luďka Staňka, když se ve svém Pořadu mlátí do stehen a posměšně šišlá slogan Kauflandu: Z lasky k Tchesku." Dokonce bychom mu věřili, že něco podobného by ve slavných dobách České sody natočil jako skeč z vlastní iniciativy. Jen nechápeme, co z toho má nyní Kaufland a proč mu za parodii vlastní dlouhodobé linky komunikace platí. Tak pohádkové české Vánotz všem!

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.