CVVI podpořilo Technology Cup – novou soutěž pro studenty VŠ, doktorandy i profesionály

13. 1. 2011 | TMJ
CVVI se zapojilo do aktivity pro studenty vysokých škol, doktorandy a mladé profesionály v celostátní soutěži o nejlepší inovaci nebo dobrý nápad. Do soutěže jsou aktivně zapojeny 4 vysoké školy, Mendelova univerzita v Brně, České vysoké učení technické v Praze, Masarykova univerzita v Brně a Vysoké učení technické v Brně.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

CVVI se zapojilo do aktivity pro studenty vysokých škol, doktorandy a mladé profesionály v celostátní soutěži o nejlepší inovaci nebo dobrý nápad. Do soutěže jsou aktivně zapojeny 4 vysoké školy, Mendelova univerzita v Brně, České vysoké učení technické v Praze, Masarykova univerzita v Brně a Vysoké učení technické v Brně.
“Chceme podporovat studenty v jejich aktivním myšlení a myslím, že v současné době potřebujeme více takovýchto nástrojů a právě proto Technology Cup považuji za velký přínos“, uvádí prorektorka Mendelovy univerzity v Brně paní doc. Dr. Ing. Salašová k celé soutěži.

Hlavním partnerem je společnost LG Electronics CZ, která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v oblasti spotřební elektroniky, domácích spotřebičů a mobilních komunikací. „Soutěž jsme podpořili, protože v inovacích vidíme budoucnost a právě podpora mladých talentů je klíčová pro další rozvoj společnosti“, řekl tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ Martin Malý.

Soutěž je rozdělena pro studenty VŠ a pro doktorandy/profesionály. Celkem bude rozdáno přes 150 cen. Přihlásit se mohou studenti a doktorandi z jakékoliv univerzity, nejen z partnerských univerzit.

Studenti vysokých škol budou soutěžit v základních 5 kategoriích, v rámci kterých mají na výběr jednotlivá témata. Ale pokud si student z nabídky nevybere, může si zaregistrovat i jiné téma v dané kategorii, jen se musí týkat vědy a výzkumu nebo transferu technologií. Ten kdo bude mít zájem, může si zaregistrovat i témat více. Soutěžní kategorie jsou:

  • Telekomunikace & ICT
  • Strojírenství, Doprava & Energetika
  • Medicína, Biotechnologie & Přírodní vědy
  • Zemědělství, Lesnictví & Ochrana přírody
  • Humanitní vědy, média & kultura

Pro nejlepšího studentský nápad ze všech kategorií, je připravena cena v hodnotě 100 000 Kč ve formě služeb, poradenství a finančního příspěvku. A pak další hlavní ceny budou vyhlášeny pro každou kategorii zvlášť. Navíc aktivně zapojené univerzity mají připravené speciální ceny ve formě stipendijních pobytů na zahraničních univerzitách dle vlastního výběru a k tomu ještě studenti dostanou kapesné. „Abychom soutěž co nejvíce podpořili, vyhlásil jsem cenu děkana pro nejlepší nápad nebo zpracování pro studenty z fakulty FEL. Nejlepší student získá 2semestrální stáž na univerzitě dle vlastního výběru a ještě kapesné. Tímto způsobem chceme soutěž i využít, abychom zefektivnili výběr studentů vhodných právě pro studium na zahraničních univerzitách“, uvedl děkan fakulty FEL Českého vysokého učení technického v Praze, prof. Ing. Boris Šimák, CSc.

V rámci soutěže pro doktorandy a mladé profesionály bude vyhodnocen hlavní výherce, ze všech kategorií. Celkem je připraveno 50 cen. Nejlepší nápad získá cenu v hodnotě 150 000 Kč. Výhra bude zahrnovat i finanční příspěvky na provoz kanceláře (nájem, vybavení, telekomunikace) a dále služby a podporu pro uplatnění nápadu do praxe (služby podnikatelských inkubátorů, právní poradenství a PR/ marketingové služby zdarma).
Přihlásit se je možné na www.technologycup.cz.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: