Czech Press Photo 2011 vyhrál snímek, který vznikl při nepokojích ve Varnsdorfu

11. 10. 2011 | VOt
Sedmnáctý ročník fotografické soutěže Czech Press Photo zná svého vítěze. Titul Fotografie roku získal snímek Stanislava Krupaře, který zachytil nepokoje na severu Čech.

Letošní sedmnáctý ročník soutěže Czech Press Photo vyhrál snímek fotoreportéra Stanislava Krupaře. Fotograf týdeníku Reflex zachytil zářijové nepokoje ve Varnsdorfu na severu Čech. Vítězná fotografie zobrazuje jednoho z protestujících, který se na protiromské demonstraci dostal přímo před masu vody z vodních děl. Absolutní vítěz získal nejen Křišťálové oko, ale také finanční odměnu ve výši 120 000 korun.


Fotografické soutěže se tentokrát zúčastnilo 288 českých a slovenských fotografů. Porota, která byla složená z odborníků z celého světa, posoudila během tří dnů 3 744 přihlášených snímků. Jmenovala hlavní cenu a titul Fotografie roku a vítěze osmi kategorií. Porota rovněž udělila pět čestných uznání.


Od 15. listopadu do 31. ledna budou oceněné fotografie Czech Press Photo 2011 vystaveny v prostorech Staroměstské radnice v Praze. K vidění jsou také na oficiálním webu soutěže.

Zdroj: www.czechpressphoto.cz
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: