Díky Converse vznikla v centru Varšavy malba, která má čistit vzduch jako 780 stromů

28. 8. 2020 | Petr Michl

I velké nástěnné malby na zdech domů jsou mnohdy vnímány negativně a pro některé lidi spadají do podobné kategorie jako nepovolené graffiti. Nový kousek ve Varšavě ale musí o své prospěšnosti přesvědčit i ty největší škarohlídy: díky speciální barvě má zastat práci za malý les.

Velkou nástěnnou malbu v polské Varašavě vytvořili umělci Dawid Ryski a Maciek Polak. Nachází se v centru hlavního města Polska blízko stanice metra Politechnika. Dawid Ryski, který je jinak ilustrátorem a krajinným architektem se zaměřil na architektonické prvky malby, Maciek Polak se poté zaměřil na ty přírodní. U smějících se květin se skví nápis „Create together for tomorrow“ („Tvořte společně pro budoucnost“).

Díky značce Converse a jejímu projektu Converse City Forests k tomu mohli použít fotokatalytických barev. Ty obsahují oxid titaničitý, který přitahuje nečistoty ze vzduchu a poté je chemickým procesem využívajícím sluneční světlo přemění na neškodné dusičnany. V tomto případě by malba měla zvládnout dle Converse to, co dokáže 780 stromů.

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:
Podobné články: