Dojemnému znovushledání rodiny pomohlo živě přenášené video do VR brýlí

19. 12. 2016 | Jakub Hort
Virtuální realita ve spojení s živě natáčeným 360stupňovým videem pomohla otci znovu nalézt cestu k jeho rodině.Technologie. Slovo tisíckrát skloňované, které každým rokem dostává úplně nový rozměr. Jedním z nejnovějších trendů je virtuální realita, neboli 360stupňový svět na obrazovce telefonu, který si může uživatel užít pomocí speciálních brýlí. Kampaň „Connected with what you love“ od Samsungu nabízí jedno z nejdojemnějších videí zachycující znovushledání rodiny pomocí moderních technologií za poslední měsíce.

Montevideo a ostrov Lanzarote. Dvě místa vzdálená tisíce kilometrů. Otec od rodiny se přestěhoval z Uruquaye na španělský ostrov už v roce 2002 a od té doby nebyli vzájemně v kontaktu. „To, že ho nemám vedle sebe a nemůžu mu pokládat otázky je asi to nejvíc, co mi chybí. Měl bych ho nejradši na Den otců vedle sebe a strávil s ním celý den,“ říká jeho syn ve videu. 

 Samsung proto pro jeho otce Miguela připravil nezapomenutelné překvapení. V obchodním domě připravil ukázku zařízení Samsung Gear 360. Tentokrát se ale na obrazovce neobjevila horská dráha, jak je u podobných představování produktů zvykem, ale video živě natáčené přímo v domě v Montevideu se zbytkem jeho rodiny.
 
Video je opravdu velmi emotivní a zachycuje, co už dnes je virtuální realita schopná zprostředkovat. Nemůže ale nahradit obětí od syna, kterého Miguel 14 let neviděl. Na závěr proto dostal od společnosti Samsung letenku do Uruguaye, kde svojí rodinu navštívil na tamní Den nezávislosti, který se koná každoročně 25. srpna.

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: