Domino’s Pizza oslavuje film 'El Camino: A Breaking Bad Movie' hodem pizzy na střechu

14. 10. 2019 | Petr Michl
Najdete krabice od pizzy hozené na střechu vybraných poboček Domino’s Pizza? Fast-foodový řetězec přichází v Brazílii s interaktivní kampaní pro fanoušky kultovního seriálu Breaking Bad, který je nově doplněn i filmem.

 

Breaking Bad je jedním z nejlepších seriálů všech dob a etalonem renesance tzv. „quality TV“. Znázorňuje osudy středoškolského učitele chemie, který začne vyrábět pervitin, aby si mohl dovolit léčbu vlastní rakoviny. V Česku ho známe pod názvem Perníkový táta, možná kvůli tomu, že „Breaking Bad“ se špatně překládá. Originální název vystihuje momenty, kdy se hodný člověk a otec od rodiny přeměňuje v kriminálníka ochotného vyrábět drogy nebo i zabíjet. Hození pizzy na střechu je jedním z těchto výbuchů zla končícím ještě v poněkud nevinném gestě. Možná právě proto se stalo kultovní a u příležitosti premiéry filmu  „El Camino: A Breaking Bad Movie“ na něj odkazuje i řetězec Dominos’s Pizza v Brazílii.

Nejprve si ale pojďme připomenout scénu, z které tato kampaň vychází.

Jádrem interaktivní kampaně jsou krabice pizzy rozmístěné na různých střechách poboček Domino’s Pizza v Brazílii. Ty hrají roli v soutěže s jasnými pravidly: první, kdo najde všechny krabice a umístí jejich fotografie na Instagram s označením @dominospizzabrasil a hashtagem #saymyname, získává pizzu na rok zdarma.  

Kampaň byla vytvořená spolu s agenturou Gut ze São Paula. Její výkonný kreativní ředitel Bruno Brux k ní říká:

Nejdůležitější věcí pro značku je být součástí kultury. Neznamená to, že se musí zúčastnit úplně každé konverzace, ale v těch, které nějak souvisí se značkou. Toho jsme se nyní snažili dosáhnout i s Domino’s.“

 

Minimálně dle mediálního zájmu to byla dobrá volba. A něco nám říká, že nebude nouze ani o soutěžící. Pokud se vám zdá, že je na něco takového hledání krabic od pizzy z ptačí perspektivy příliš obtížným úkolem, rádi bychom připomněli jeden fakt. Mezi fanoušky série je popsaná scéna tak populární, že se sjížděli k domu v Albuquerque v Novém Mexiku, kde se seriál natáčel, a házeli mu na střechu pizzy. Majitelé domu rozhodně nebyli spokojeni s tím, že se stal jakousi novodobou svatyní quality TV, a uvažovali o zbudování plotu. Fanouškům pak nakonec musel domluvit režisér a scénárista seriálu Vince Gilligan.

Zdroje: Drum, Domino's Pizza, CBR

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: