Edeka odstranila v Hamburku z regálů všechno neněmecké jídlo — jako gesto podpory diverzity

24. 8. 2017 | Petr Michl
Lidl nedávno sklidil v Česku aplaus za to, že veřejně řekl, že nemá problém s černochy ve svém letáku. Vybílit si na celý den regály od zboží z cizích zemí je ale o poznání silnější gesto.


Zdroj:
 NikoGeorgarakos

Nedávno udělal v Česku veřejné gesto proti xenofobii a na podporu diverzity Lidl. Přiznejme si ale, že to byla spíše šikovná reakce na rasistické komentáře k letáku s černochem, který stejně došel z evropské centrály. Německý řetězec Edeka vyjádřil nyní stejné poselství s o poznání silnějším gestem. Na jedné z jeho poboček v Hamburku se rozhodli na celý den prodávat jenom německé zboží.

Zdánlivě to zní jako sen všech vlastenců, ve skutečnosti to byl ale testament toho, že s do extrému zahnaným pokřikem „Nic než národ" je těžké i najíst se tak, jak jsme zvyklí. Po odstranění veškerého zboží, které nebylo ryze německé, totiž zbyly do značné míry prázdné regály.


Zdroj: CEN

Ty Edeka vysvětlila s nápisem: „Takto prázdný je regál bez cizinců." Další u oddělení sýrů pak říkal: „Tento regál je bez různosti dost nudný." V obchodě v ten den nebyla žádná španělská rajčata, řecké olivy, datle z Maroka ani české pivo. Mluvčí řetězce k tomu řekl:

„Edeka se staví za diverzitu. Prodáváme sice širokou škálu jídla produkovanou v různých regionech Německa. Ale až ve spojení s produkty z dalších zemí vytváříme unikátní různorodost, kterou naši zákazníci cení."

Přijmutí takovéhoto gesta může být různé, ale jedno je jisté: chtělo pořádnou marketingovou kuráž.  

 


Zdroj: heinzinger


Zdroj: 
CEN
 


Zdroj: heinzinger
 


Zdroj: CEN
Zdroje: Business Punk, Bored Panda, mittelbayerische.de, Express 


Kam dál? 

Edeka se dlouhodobě nebojí kontroverze ve svém marketingu. Připomeňte si smutnou vánoční kampaň EDEKA z roku 2015, ve které se sourozenci potkají až po smrti svého tatínka.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: