Evropská komise vyšetřuje některá vydavatelství elektronických knih

7. 12. 2011 | BVo
Evropská komise zahájila šetření pěti evropských a amerických vydavateství. Má podezření, že se firmy dopustily možných kartelových dohod.

Evropská komise včera oznámila, že zahájila oficiální šetření několika evropských a amerických vydavatelství. Komise má totiž vážné podezření z možných kartelových dohod. Firmy prý mohly nezákonným způsobem omezovat konkurenci v zemích Evropské unie a porušit tak pravidla volné hospodářské soutěže na trhu s elektronickými knihami.

Vyšetřováno je pět vydavatelských domů – Penguin (Velká Británie), Hachette Livre (Francie), Simon & Schuster (Spojené státy), Harper Collins (Spojené státy) a Verlagsgruppe Georg von Holzbrinck (Německo). Podle prohlášení Evropské komise jim k tomu mohla napomáhat i technologická společnost Apple.

Komise se bude tomuto případu prioritně věnovat. Zaměří se především na smlouvy, které uzavřela jednotlivá vydavatelství s prodejcemi elektronických knih. Zároveň však upozorňuje, že zahájení oficálního vyšetřování hned nutně neznamená, že společnosti opravdu jednaly protiprávně.

 

Zdroj: www.nytimes.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: