Facebok mění názvy videometrik. Ze zhlédnutí jsou pouhá přehrání

6. 11. 2019 | Petr Michl
Už žádné falešné naděje. Facebook změnil názvy videometrik, aby inzerenti nepovažovali zhlédnutí (view) za to, že se někdo na jejich reklamu skutečně díval.Zhlédnutí videa na Facebooku rozhodně není takový počin jako například u přeskočitelné TruView reklamy na YouTube. U prvního to je zhlédnutí alespoň po 3 vteřiny, u druhého buď interakce s videem nebo zhlédnutí celých 30 vteřin jeho stopáže. I s poctivým počítáním tohoto relativně nízkého standardu mělo ovšem modrobílé sociální médium problémy resultující v žaloby, omluvy i refundace. I proto nyní mění názvy jednotlivých videometrik.

Změny zachycuje následující tabulka.


Zdroj: Facebook Business

Nalézt v této změně opakovaný vzorec není těžké. Z jedinečných zhlédnutí jsou jedinečná přehrání ze zhlédnutí (view) je přehrání (play). Facebook ujišťuje, že tato změna nemá žádné další implikace.

Protože vám chceme usnadnit orientaci v úspěšnosti reklam, přejmenujeme několik videometrik. Jejich názvy pak budou nejen srozumitelnější, ale taky konzistentnější,“ vysvětluje Facebook důvody změny. Je přitom nadmíru jasné, že si Facebook především chce krýt záda. Před měsícem byl odsouzen k pokutě 40 milionů dolarů ve prospěch skupiny inzerentů, která ho zažalovala za nadsazené videometriky. Ty prý byly v některých případech u zhlédnutí (views) nafouknuté až devítinásobně. Znázornění toho, jak se kampani daří, je přitom pro marketéry jedna ze zásadních pomůcek, na základě které se rozhodují o navýšení nebo snížení jejího rozpočtu. Metriky nadsazující výrazně výkon video reklam pak jistě vedly k větším nákladům inzerentům.

Nyní se Facebook dušuje, že video metriky zachycují realitu. A k tomu má přispět i změna názvů metrik. Přehrání více odpovídá skutečnosti v tom, že implikuje spuštění přehrávání videa, nikoliv pozornost diváka, který se na video dívá.  

Zdroj: Facebook Business

Štítky dokumentu: Facebook Reklamy na Facebooku

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: