Facebook a Instagram nově umožní zasílání zpráv napříč platformami

24. 2. 2021 | Petr Michl
Poslat zprávu z Instagramu na Facebook (tj. do Messengeru) už bude možné. Chatování v rámci Messengeru i Instagram Direct se má integrovat, aby nabídlo stejný zážitek, nově vylepšený o selfie samolepky, možnost společného sledování videí nebo tzv. Vanish Mode.
 

Společnost Facebook už slibuje nějakou dobu tzv. cross-app messaging napříč svými platformami. Naostro začíná právě teď, ale zatím jen mezi Messengerem (tj. i zprávami na FB) a Instagramem.

Tedy přesněji. Uživatelé z Instagramu si mohou nalézt váš účet na Facebooku a poslat vám žádost o zprávu. Tato možnost má být oficiálně spuštěna od včerejška 23. února.

Roll out ale není tradičně rovnoměrný a zatím nemáme to štěstí, abychom to vyzkoušeli naživo. Ovšem to, co by mělo být nyní dostupné, bylo již předmětem testu od října minulého roku. Přidáváme tak přehled funkcí, na které se můžete těšit.

Společné sledování: v rámci videorozhovoru může společně sledovat vidae na Facebook Watch, IGTV a brzy i Reels či dokonce filmy a televizní seriály.

Vanish Mode: S tímto módem se nezbavíte sice „skvrn a špíny“, ale umožňuje nastavení toho, aby zprávy zmizely poté, co jste si je přečetli nebo po zavření chatu. Umíme si představit, že tato funkce zachrání nejeden vztah či manželství.

Emoji reakce na míru: můžete si nastavit zkratky na vaše oblíbené emoji.

Selfie Stickers: Nová zbraň do konverzačních vláken má být mixem mezi Boomerang, emoji a selfíčky. Na jejich testování upozornil již v březnu Václav Blahout. 

Přeposílání: Přeposlat konkrétní zprávu na další kontakty nebylo nikdy jednodušší. Jde to ale maximálně na 5 kontaktů.

Nastavení ovládání: Můžete nastavit předem, od koho můžete dostávat zprávy a od koho ne. Bohatší je nabídka barevného označení zpráv. 

Vylepšené nahlašování a blokování: Nyní půjde nahlásit nejen konkrétní zprávu, ale i celou konverzaci. Uživatelé by měli být také více upozorňováni na možnosti nahlašování závadných konverzací.

Mezi cíle představených úprav je učinit konverzace barevnější a zábavnější, ale tím hlavním je především sjednotit chatovou komunikaci napříč platformami, které náleží Facebooku. Uživatel Messengeru vás může přes něj oslovit na Instagramu a naopak. Do budoucna má mezi integrované komunikační kanály přijít i WhatsApp. Bude na uživatelích rozhodnout se, která platforma jim vyhovuje nejvíce. Samotná podoba a možnosti chatových konverzací ale budou velice podobné. 

Zdroj: Instagram blog, WERSM

Štítky dokumentu: Instagram Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: