Facebook chce snížit počet hoaxů. Začne na ně v news feedu upozorňovat

22. 1. 2015 | Petr Michl

V news feedu se sdílí spousta nepravd, konspiračních teorií a dokonce poplašných zpráv. Facebook se rozhodl, že počet hoaxů výrazně sníží.

Za tímto účelem přidá k podezřelým příspěvkům varování a bude jich ukazovat v news feedu méně. Jak pozná zrno do plev? Nikoliv díky nějakým pravdomluvným a pravdu hledajícím algoritmům, ale s pomocí uživatelů, respektive díky přidání volby It's a false news story", která se objeví u příspěvku v dropdownu po kliknutí na křížek vpravo nahoře.Když bude příspěvek označen dostatečným počtem lidí, Facebook k němu připojí sdělení: Many people on Facebook have reported that this story contains false information.”

Takovýmto příspěvkům Facebook navíc sníží jejich dosah. Pokud máte také v oblibě satirické weby jako The Onion nebo český Info Baden, nemusíte se strachovat. Dle Facebooku lidé prý zřetelnou satiru jako falešnou zprávu neoznačují. S důvěrou v inteligenci široké uživatelské obce věřme alespoň tomu, že se tak neděje často.

Zdroj: Facebook Newsroom

Tip redakce:

Při zprávě o Facebooku a hoaxu nemůžeme nepřipomenout ten, který se vrátil jako bumerang i na konci loňského roku. Mluvíme o dojmu uživatelů Facebooku, že se ochrání od jeho podmínek užití tím, když dají do svého statusu pár vět, které se zdají jako právnický jazyk. Zasmějte se jim v článku Právo pro digitální stádo 2 aneb Váš status na Facebooku není právně závazný dokument

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: