Facebook chystá 3 vylepšení pro živá vysílání

28. 6. 2016 | Jakub Hort
Přijdou vám živá videa na Facebooku nezajímavá nebo dokonce nudná? Facebook přichystal novinky, kterými chce živé přenosy zatraktivnit. Mezi nimi je i vysílání dvou uživatelů najednou ideální pro rozhovory na dálku.

Facebook představil na konferenci VidCon novinky, které v nejbližší době vylepší živé přenosy. Tato konference se koná každý rok v jižní Kalifornii a nemohou na ní chybět zástupci nejpopulárnějších sociálních sítí. O jaké konkrétní zlepšováky jde?

Vysílání s přítelem

První plánovanou novinkou jsou živé přenosy 2 lidí, kteří se nachází úplně někde jinde. V podstatě jeden z účinkujících přizve druhého a ten se připojí do vysílání. To umožní tvůrcům zapojit do obsahu činnosti, které dosud nebyly možné, např.  rozhovory nebo i duety. Možností, jak kreativně využít vylepšení platformy živých vysílání, se jistě naskytne mnoho. Tento nástroj bude do konce léta přístupný „Osvědčeným stránkám“ a později se rozšíří i na všechny uživatele.

Čekárny a naplánované vysílání

Všechny živé přenosy měly dosud jeden zásadní problém. Na začátku trvalo, než se připojilo pár diváků a tvůrce většinou nějakou dobu čekal, dokud nebyl s množstvím sledujících spokojen. To je velmi nešťastné řešení, a proto nově vzniknou tzv. Čekárny“. Ty budou zpřístupněny pár minut před začátkem vysílání a budou se v nich shromažďovat uživatelé, dokud program nezačne. Společně s čekárnami vznikne také možnost naplánování vysílání, který rozešle všem odběratelum notifikaci. Ti pak budou moci v konkrétní čas očekávat live stream.

Nasaďte masku

Poslední novinkou v živém vysílání budou masky. Facebook umožní uživatelům aplikace MSQRD, kterou koupil v březnu tohoto roku, vysílat živě přímo z . Až proběhne aktualizace, uživatelé budou mít možnost zkoušet si v aplikaci masky, efekty a zároveň  vše vysílat živě všem přátelům v největší sociální síti. Podle Facebooku chce natáčení živého přenosu hodně kuráže a aplikace MSQRD může přinést zpestření, které přesvědčí uživatele vysílat více často.

Živá videa jsou zajímavou a neustále roustoucí kategorií, jejichž natáčení a distribuci dnes nabízí největší sociální sítě. Twitter umožňuje živé vysílání prostřednictvím aplikace Periscope, Facebook nabízí Facebook Live, Snapchat by bez autentických videí neexistoval a nyní se připojuje i YouTube, který skrze své mobilní aplikace spouští možnost živého vysílání.

Zdroje: TechCrunch, YouTube Blog

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.