Facebook je plný tajných funkcí, které se spustí po napsání specifických slov

24. 10. 2017 | Milada Zemanová
Stačí do příspěvku napsat konkrétní slovo a objeví se balónky, fanfáry, a dokonce i létající lajky. To vše, aby byly příspěvky barevnější a zajímavější.

Nejrůznější weby, aplikace, prohlížeče, apod. jsou plné tzv. Easter eggs. Tedy skrytých funkcí, o kterých se oficiálně nikde nepíše a uživatelé na ně přijdou náhodně. Tyto utajené funkce mají uživatele překvapit a pobavit.

Facebook nově rozšířil seznam slov, které po uvedení v příspěvku spustí některou z barevných animací. Tato sociální síť s uvedenými slovy experimentuje již nějakou dobu. Poté, co je dané slovo publikováno, objeví se v jiné barvě než ostatní text a po kliknutí se spustí určitý efekt.

Prozatím je tato funkce dostupná v anglickém jazyce a mezi zmíněné Easter eggs patří například následující slova: congratulations, xoxo, rad, bff, lmao, thank you so much, a další. Tuto funkcionalitu si můžete vyzkoušet i na svých profilech, mezi českými slovy můžete vyzkoušet například: gratulujeme, blahopřeji, blahopřejeme.

Mezi zmíněné animace patří například létající balónky, lajky, apod. Jak taková animace vypadá se podívejte na videu níže.

Toto ovšem není první případ, kdy Facebook takto ozvláštňuje příspěvky. V červnu tohoto roku při příležitosti 20. výročí Harryho Pottera se příspěvky naplnily kouzly.

Facebook se snaží udělat příspěvky zajímavější

Facebook také nově zaimplementoval animace spojené s životními událostmi, jakými jsou například svatba či zasnoubení. Po uveřejnění takové události se příspěvek začne plnit reakcemi dalších uživatelů.

Těmito updaty se Facebook snaží zajistit pro své uživatele barevnější a zajímavější news feed. Jedná se o návaznost na nedávno spuštěnou možnost publikování barevných příspěvků a snahu Facebooku o podporu tvorby originálního obsahu.

Zdroje: Mashable , NBC4i , WKRG, The Verge

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.