Facebook konečně přináší 3D fotografie i pro zařízení s Androidem

26. 8. 2019 | Petr Michl
Na co statické obrázky, když je můžete rozhýbat? Nyní to platí i pro majitele řady prémiových Android telefonů s duálním fotoaparátem.

3D fotografie tu jsou pro uživatele iPhonů s dvěma objektivy fotoaparátů už od podzimu loňského roku. Diskriminace vyznavačů druhého hlavního operačního systému mobilních zařízení ale končí. Facebook oficiálně oznámil, že tuto možnost otevírá také pro Android.  

3D fotografie Facebooku dokážou dodat hloubku i statickým snímkům. Rozhodně ne nijak dokonale, i tak ale jsou výsledky často velmi zajímavé. A to natolik, že loni jich bylo nahráno na největší sociální síť 70 milionů. Možná se to zdá jako ohromující číslo, ale v relativním srovnání není. Už v roce 2013 nahrávali lidé na Facebook za rok 250 miliard fotografií. Aktuální údaj není veřejný, ale je jasné, že 3D fotografie budou v současnosti ještě nepatrnějším zlomkem. 

Změnit se to může jen rozšířením počtu zařízení, které 3D fotografie umožňují. Nyní by to měly být i telefony s Androidem: Samsung Galaxy Note 8, Note 9, S9+,  všechny modely S10, Galaxy Fold, Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 a Pixel 3 XL

Tyto prémiové modely doplňují iPhone 7+, 8+, X, XS a XS Max, na kterých daný formát jde už nějakou chvíli. 

Následující video vysvětluje, jak umožnit a vytvářet 3D snímky na iPhonu. Snad to pro začátek dá jistou inspiraci i těm s Androidem. 

Uživatelé bez podporovaných zařízení mohou 3D fotografie vytvořit v aplikacích třetích stran. Jak ukazuje následující post umělce Igor Yemakova, jde rozhýbat i vlastní impresionistický obraz.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: