Facebook maže uživatelům úvodní Timeline fotografie

3. 12. 2012 | BeDa
Porušují uživatelé autorská práva, nebo Facebooku víc vadí neplacená reklama?

Na internetu se šíří zpráva, že Facebook lidem odstraňuje úvodní obrázky z profilů Timeline. Jednou z domněnek, proč se tak děje, je ta, že Facebook tyto obrázky považuje za propagační. Další příčinou může být i to, že lidé nahrávají obrázky, které porušují autorská práva.

S touto informací přišel server Mashable, několika jeho zaměstnancům se místo jejich úvodních obrázků objevilo bílé místo. Ozvalo se jim i několik dalších stejně postižených čtenářů a stížnosti se objevují i na Twitteru.

 

Ve sdělení, které je uživatelům po smazání jejich úvodního obrázku, se píše, že úvodní obrázek není určen pro banerové nebo jiné reklamy. Uživatelé by neměli ani používat obsah, který je propagační, chráněn autorským právem, nebo jej již používají jiní lidé. To se ale nějak neshoduje s běžnou praxí firem, které vydávají pro fanoušky speciální obrázky, které mohou použít jako svůj úvodní obrázek. Často se tak děje při uvádění filmů. Například to tak dělá i společnost Disney.

 

Úvodní fotka, tedy cover obrázek, má svoje pravidla. Firmy nesmí požadovat, aby si uživatelé nahráli úvodní fotky firmy, ani je k tomu pobízet. Co ale Facebook považuje za pobízení, není jisté. Na úvodní obrázek se vztahuje i požadavek na unikátnost. To ale Facebook píše jako informace pro stránky firem na Facebooku.

Facebook se asi zlobí, že lidé dělají oblíbeným filmům, skupinám a společnostem reklamu, za kterou nikdo neplatí. Nejhorší na tom asi je, že Facebook úvodní obrázek uživatelů jako prostor pro reklamu sám nevymyslel.

Zdroj: www.mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: