Facebook může letos dosáhnout 1 miliardy uživatelů

16. 1. 2012 | Petr Michl
Miliardtý uživatel Facebooku si prý založí účet již v roce 2012. Tržní podíl největší sociální sítě se však bude snižovat.

V závěru minulého týdne se objevily dvě zajímavé zprávy. První predikuje zvýšení počtu uživatelů Facebooku na celou miliardu již během tohoto roku, druhá pro změnu předpokládá snížení jeho tržního podílu mezi všemi sociálními sítěmi. Facebook říká, že ho nyní aktivně používá „více než 800 milionů lidí“, přičemž 50 % z nich se na něj přihlásí každý den.Odhad růstu byl proveden společností iCrossing. Ta k tomu využila statistickou metodu lineární regrese a vycházela z dat od roku 2008 do prosince 2011. Exponenciální růst totiž největší sociální síť dneška zažívala právě jen do roku 2008, od něj je růst lineární. Kdy má dojít k dosáhnutí magického čísla? Miliardtý uživatel by si prý měl zřídit svůj účet zhruba v půlce letošního srpna.

Jak je zřejmé z přiloženého grafu, Facebook stále získává nové a nové uživatele, ale tempo tohoto růstu se zpomaluje. Zajímavá je zpráva ze Spojeného království, kterou přinesl The Telegraph. Uvádí, že Facebook ztratil za poslední rok ve Velké Británii 7 % z tržního podílu sociálních sítí. To může být důsledkem blížícího se nasycení trhu a zároveň také nového vzepětí Google+. Dle nedávno zveřejněných dat zaznamenala tato sociální síť významný růst a v závěru roku 2011 měla 62 milionů uživatelů a další přibývali tempem 625 tisíc uživatelů za den.

Zdroje: www.marketingland.com, www.telegprah.co.uk, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: