Facebook opět inovuje: Stránky nyní jednodušší, přehlednější a bez fanoušků

8. 1. 2021 | Barbora Vičarová
Hned zkraje nového roku si Facebook bere do parády Stránky a dává jim zbrusu nový kabát – slučuje fanoušky a sledující nebo zjednodušuje design Stránek i jejich správu. Kromě toho přichází s novinkami, které podporují budování komunit a interakci.

Po kompletním redesignu prostředí Facebooku pokračuje sociální síť ve snahách o další zjednodušení a zpřehlednění. S tím jde ruku v ruce i nejnovější zpráva z centrály Facebooku, která se týká velkých změn v oblasti Stránek (tzv. Facebook Pages). Všechny Stránky, ať už ty osobní nebo komunitní, by měly pomocí nových funkcionalit lépe fungovat pro účely budování komunity a dosahování byznysových cílů jejich tvůrců. Novinek je spousta, pojďme se na ně podívat.

Zbrusu nový design

Pro tvůrce obsahu by mělo být díky přehlednějšímu designu mnohem jednodušší přepínat mezi osobním profilem a Stránkou, přibyla také rychlá tlačítka, díky kterým přidáte nový Příběh nebo se dostanete ke statistikám a ovládání Stránky. 

Design je ale intuitivnější i pro sledující, kterým je přehledněji nabídnut popis profilu, důležité informace a nejnovější příspěvky Stránky. 

Feed, který vás zapojí do diskuze

Velkou novinkou je News Feed, jenž je nově přístupný i Stránce (a ta se tak stává jakýmsi samostatným profilem). Skrze Stránku můžete sledovat (a bude vám nabízen) tematicky jiný obsah, než jaký sledujete skrze osobní profil, aby pro Stránku bylo jednodušší zapojit se do diskuze, komentovat cizí obsahy, interagovat s fanoušky a reagovat na aktuální trendy. News Feed vám bude sám navrhovat jiné související veřejné osoby, Stránky a Skupiny, které by vás mohly zajímat. 

Sledující pak tuto změnu pocítí například v komentářích pod příspěvky třetích stran, kde se komentáře od Stránek budou zobrazovat jako první a přímo u daného komentáře bude tlačítko, které vám nabídne Stránku ihned ke sledování, bez překlikávání. Novinkou pro interakci s fanoušky je pak i nový Q&A formát.

Sledující jsou budoucnost

Možnosti sledování Stránky byly dlouhou dobu poměrně matoucí – dosud jste totiž Stránce mohli dát Like a nebo Sledování, případně obojí najednou. Tato dvojitá metrika se však nově slučuje do jedné, Stránky odteď mají pouze Sledující, tlačítko Like z nového designu úplně mizí. 

Jako Sledujícímu se vám obsahy vytvořené Stránkou budou ukazovat v News Feedu a zároveň máte možnost odebírat aktualizace z vašich oblíbených Stránek pomocí notifikací.

Vstříc firemnímu obsahu a bezpečnosti

Další novinka reflektuje stále přibývající firemní obsah – nové Stránky nabízí mnohem efektivnější správu a zároveň ještě více zjednodušují možnost spravování jedné Stránky vícero osobám. Rozdělení rolí jednotlivých správců Stránky by nyní mělo být intuitivnější a podrobnější. Nově bude možné oddělit přístupy správcům na mnohem více úrovních, než dosud a bude možné podrobněji omezovat nebo zpřístupňovat určité části Stránek, podle toho, jak vám to vyhovuje.

S tím souvisí i vyšší zabezpečení Stránek ze strany Facebooku – nově chce důsledněji detekovat a zakazovat nepovolený obsah včetně projevů nenávisti, násilného, sexuálního a urážlivého obsahu nebo také falešné vydávání se za jinou osobu. 

Testování novinek na Stránkách započalo už v polovině loňského roku na Stránkách populárních osobností na anglicky mluvících trzích, v následujících měsících by se však tyto změny měly promítnout do všech účtů Stránek i v jiných zemích a také u nás.

 

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:
Podobné články: