Facebook představil vlastní virtuální realitu Facebook Spaces

20. 4. 2017 | Jakub Hort
Facebook vytváří nový Vesmír, ve kterém se budeme setkávat se svými přáteli. Vytvořte si avatara a vydejte se do virtuální reality.Každý by chtěl se svými přáteli trávit co nejvíce času, ale někdy je zkrátka nemožné být si fyzicky nablízku. A to je právě chvíle pro využití virtuální reality.
Facebook v těchto dnech pořádá v Kalifornii svou každoroční  konferenci  F8 a právě na ní představil novou aplikaci Facebook Spaces. Ta vám umožní s pomocí brýlí Oculus Rift a Touch trávit čas se svými přáteli ve virtuální realitě tak, jako byste byli ve stejné místnosti. 


Ve Facebook Spaces si jednoduše vytvoříte vlastní identitu, která reprezentuje vaše skutečné já. Stačí si jen vybrat, ze které fotky na Facebooku chcete avatara vytvořit. Samozřejmě dalším úpravám se meze nekladou a vlastní podobu můžete upravovat až do té doby, dokud nejste úplně spokojeni.

Ve chvíli, kdy jste „fyzicky“ připraveni vstoupit do virtuální reality, pozvěte své přátele z Facebooku, aby se k vám přidali.

Jste ve virtuální realitě, kde můžete dělat doslova cokoliv, co se vám zlíbí. Virtuální realita Facebook Spaces také obsahuje spoustu dalšího obsahu, který si můžete se svými přáteli užít. Například 360stupňová videa a fotky vás dokážou přenášet o tisíce kilometrů během vteřiny.

Do vlastního Vesmíru ale můžete pozvat i lidi bez brýlí Oculus. Stačí jim jen zavolat přes video telefonování v aplikaci Messenger, a oni se se ve vašem virtuálním světě objeví. Stejně tak vy budete v jejich telefonu zobrazeni jako avatar ve virtuální realitě.

 Šéfka social VR Facebooku Rachel Franklin k této novince řekla:

„Je velmi jednoduché vytvořit si vlastní identitu, která vás ve Facebook Spaces představuje. Ostatní vás tak hned poznají a VR je tak mnohem realističtější a je to jako vidět se v reálném světě.“

Facebook Spaces jsou k dispozici v Oculus Store v betaverzi, která poslouží k shromažďování zpětné vazby od uživatelů a dalšímu vylepšování této aplikace.

A když už se s přáteli setkáte, nezapomeňte využít zabudovanou selfie tyč a tento zážitek řádně zdokumentovat a nasdílet na svou zeď.

Zdroj: FB Newsroom

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.