Facebook představuje nástroj Video Creation Kit pro snadnější tvorbu reklam s využitím augmentové reality

11. 7. 2018 | Petr Michl
Reklamy na Facebooku a Instagramu umožňující, aby si potenciální zákazníci vyzkoušeli přímo na své tváři brýle či rtěnku? S novým nástrojem Video Creation Kit prý bude jejich tvorba hračka, stejně jako pro mobil optimalizovaných video reklam ze statických vizuálů.Snapchat a Instagram Stories naučily lidi, že augmentovaná realita může být zábavná. Využívají ji i velké módní a beauty značky v dedikovaných aplikacích, aby umožnily zákaznicím vyzkoušet jejich zboží virtuálně přímo na sobě. Většímu rozšíření dosud bránily především bariéry spojené s implementací AR do reklamních a jiných kreativ. S novým nástrojem Facebooku Video Creation Kit by měly do značné míry padnout.

Augmentovaná realita už na webu žije: Dle the Boston Consulting Group (BCG) s ní nějak interaguje jen v USA na 80 milionů internetových uživatelů měsíčně a dle jejích odhadů by jejich počet měl narůst do 3 let na 120 milionů. Premianty v použití AR v komerční sféře je například L'Oréal se svou aplikací MakeUp Genius. Značka Michael Kors je pak průkopníkem použití AR v reklamě v news feedu Facebooku, nabízela přímo v ní vyzkoušení brýlí na tvářích potenciálních zákazníků.


Facebook již nyní pracuje na aplikaci AR do reklam Sephory.

Video Creation Kit napomůže engagementu, který prodává

Vlastní AR aplikaci má například IKEA a Facebook chce umožnit zhodnotit pasování nábytku do interiérů zákazníků umožnit ve svých reklamách i jiným firmám prodávajícím nábytek. Velké plány má i s oblastí her, zábavy a dalšími segmenty. Jeho spolupráce v beta-testech s významnými značkami je především službou velkým inzerentům sloužící zároveň k ukázání možností nového formátu. Skutečné rozšíření nového reklamního formátu ale přichází až s tím, když ho vezmou za svůj i malí inzerenti.

Pomoci k tomu má nově spuštěný nástroj Video Creation Kit, který má usnadnit tvorbu reklam pro mobilní zařízení s využitím videa, v nichž mohou hrát velkou roli i AR prvky.

Sam Whitley zastávající pozici growth marketing manager ve značce Noom, která byla součástí testu, o Video Creation Kitu říká:

„Čím dál intenzivněji jsme pociťovali potřebu řešení pro navýšení našich video snah na Facebooku. S využitím Video Creation Kitu jsme byli schopni nahrát naše statické vizuály a přeměnit je s použitím templates od Facebooku ve videa optimalizovaná pro mobilní zařízení. Jejich využití vedlo k 77% nárůstu výkonu na Facebooku ve srovnání s původními statickými vizuály."

Facebook zveřejnil i video z prostředí Video Creation Kitu znázorňující, jak v něm v Noom pracovali. 

Rozhýbaná a pro mobil optimalizovaná videa z obrázků, ideálně doplněná o AR prvky najdou uplatnění pochopitelně i na Instagramu. Tam byly nedávno rozšířeny Shopping Ads do Stories, tedy nakoupit můžete přímo při sledování příběhů na Instagramu. Využívá toho například módní značka Old Navy.Rozhýbané vizuály ale naleznou své uplatnění i ve formátu Collection, který umožňuje prohlédnout potenciálnímu zákazníkovi v reklamě více kousků z kolekce, aniž by musel opouštět Instagram. Dle Facebooku přinesl tento formát značce Netshoes o 6,3 % vyšší konverze při snížení ceny za konverzi o 42 % v porovnání se staršími formáty.Vypadá to tak, že budoucnost reklam je primárně mobilní a rozhodně ne statická. Video Creation Kit pak má být pomocníkem k rozhýbání kreativ pro Facebook, Instagram, Messenger i Audience Network. Zatím je ovšem stále v testování, všem inzerentům by měl být dostupný v průběhu srpna.

Zdroj: Facebook for Business

Kam dál?Zjistěte více o shopping ads v článku  Nyní můžete pohodlně nakupovat přímo z Instagram Stories

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: