Facebook představuje nový formát a funkci pro video: Premieres a interaktivní ankety

8. 10. 2018 | Matěj Kameník
Že je vysílání live videí stresující? S Facebook Premieres půjde stránkám nahrát video dopředu a vysílat ho jako živé až o týden později.

S cílem zlepšení zážitků z videí, představil Facebook nové formáty, které staví publikum do centra dění a vytváří tak způsoby, kterými mohou vydavatelé a tvůrci budovat hlubší spojení se svými komunitami prostřednictvím videa. Jedná se o tři nové formáty - Premieres, interactive video polls a Top fans (Premiéry, interaktivní video ankety a Nejlepší fanoušci). Každý z těchto formátů nabízí nové možnosti k zapojení fanoušků do konverzace či nastartování diskuze.

Facebook Premiéry dostupné globálně všem stránkám

Facebook Premiéry jsou nový formát, který umožňuje správcům stránek naplánovat video  až s týdenním předstihem a spustit ho jako živé vysílání.

Facebook tento formát na svém blogu představuje jako úplně nový způsob k zapojení fanoušků do dění na stránkách. Představte si například, že natočíte rozhovor s nějakou celebritou, video si připravíte a pomocí Premiéry naplánujete s určitým předstihem.

Ve chvíli kdy video uložíte, přijde fanouškům oznámení s upozorněním na nový video obsah, který bude zveřejněn například zítra. Fanoušci mohou na sledování premiéry pozvat své přátele, komentovat video v reálném čase a diskutovat mezi sebou např. o tématu, o kterém se mluví. Premiéra umožňuje plánování předem s maximálně týdenním předstihem.

Facebook tak umožňuje svým fanouškům „sdílet“ nový obsah společně a zároveň nabízí nové možnosti interakce. Na podrobnější představení se můžete podívat ve videu níže.

 

Pro organizace, které formát testovaly, spočívala největší hodnota ve větším zapojení, plánování a živé povaze momentu. Jednou z organizací byla také australská televizní síť Seven Network. Lilly Vongratsavai z marketingového oddělení k novým funkcím dodává:

"Včera jsme testovali nástroj Facebook Premiere a jedná se opravdu o nástroj k prolomení šumu mezi publikem a tvůrci a je svědectvím o síle živých zážitků z videa na Facebooku."

Pokud vás Premiéry zaujaly a chtěli byste je vyzkoušet, na stránkách Facebooku najdete podrobný návod k jejich realizaci.

Interaktivní ankety ve videích

Dalším z nových formátů, které Facebook představil, jsou interaktivní video ankety, nyní také dostupné všem stránkám. Jedná se o video, které je doplněné anketou a opět nabízí možnost ke konverzaci a diskuzi přímo pod videem, včetně sledování odpovědí uživatelů v reálném čase.

Interaktivní denní zpravodajství CNN na Facebook Watch využívá ankety k tomu, aby požádalo publikum o sdílení svých názorů na několik zpráv, např. anketa týkající se Hurikánu Florence, ve které se diváků ptají, zda by opustili domov v případě příkazu evakuace.

Kam dál?

Další novinka představená Facebookem je spojena s videoobsahem jen částečně. Nejlepší fanoušci vaší facebookové stránky budou zviditelnění.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.