Facebook přitvrzuje - jeho kredity budou jediné povolené platidlo

27. 1. 2011 | ILE
Tvůrci facebookovských her, kteří byli zvyklí používat k obchodování své vlastní virtuální měny budou muset od 1. července radikálně změnit své návyky. Zástupci největší sociální sítě totiž oznámili, že od 1. 7. tohoto roku budou jediným povoleným platidlem Facebookové kredity.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Tvůrci facebookovských her, kteří byli zvyklí používat k obchodování své vlastní virtuální měny budou muset od 1. července radikálně změnit své návyky. Zástupci největší sociální sítě totiž oznámili, že od 1. 7. tohoto roku budou jediným povoleným platidlem Facebookové kredity. Facebooku tak evidentně došla trpělivost se zhruba 45% herních titulů, které síti nepřinášely dostatečný zisk. Celá třetina herních obchodních transakcí totiž v současnosti probíhá v jiné než facebookovské měně.

Nově nasazený systém bude pro Facebook jednoznačně výhodnější. Z každé transakce, která zde proběhne, strhne manipulační poplatek 30 % z její celkové výše. Systém bude v budoucnu zároveň motivovat vývojáře, aby kredity použili zároveň jako hlavní herní měnu. Nyní totiž praxe vypadá nejčastěji tak, že kredity slouží pouze jako měna, která transakce zprostředkovává a v rámci jednotlivých her se směňuje za jiná platidla.

Pokud se nastavený systém projeví jako životaschopný, hodlá Facebook placení kredity rozšířit i mimo svět her. Poměrně brzy bychom se tak mohli dočkat například nákupu aplikací za kredity nebo jejich využití v podobě konvertabilní měny pro nejrůznější druhy služeb.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: