Facebook se plánuje pustit do segmentu zdraví

9. 10. 2014 | Irena Šovčíková
Je stále více normální rozebírat svoje nemoci online. Facebook na to bude prý reagovat vytvořením speciálních zdravotních komunit a aplikací.

Světem vládne trend zdravého životního stylu a starání se o vlastní zdraví. Navíc je stále více normální rozebírat svoje nemoci online, klidně na sociálních sítích. Facebook na to bude prý reagovat vytvořením speciálních zdravotních komunit a aplikací.

Podle Reuters potvrdili tři lidé, že Facebook v současné době objevuje možnosti v oblasti tvoření takzvaných on-line podpůrných skupin. To jsou komunity lidí, kteří trpí nějakým problémem a navzájem se podporují nebo sdílejí zkušenosti. V plánu by údajně mel být i vývoj aplikací, které budou mít za účel předcházet některým onemocněním, respektive jejich silnému rozpuku.

Facebook tímto krokem chce zvýšit zapojení na své síti a zároveň také zlepšit spokojenost svých uživatelů. Je to způsobeno z části tím, že lidé jsou čím dál tím víc ochotní diskutovat o zdravotních problémech i na internetu, včetně Facebooku. Aktivita navíc navazuje na akci zaměřenou na darování orgánů, která proběhla v roce 2012 a v USA zaznamenala velký úspěch. Podle informací navíc lidé z Facebooku zaznamenali, že uživatelé s nějakou trvalejší nemocí hledají na sociální síti rady.

I stále vzrůstající popularita podobných stránek, které sdružují podobné pacienty, potvrzuje, že zdravotní stav už na internetu rozhodně není tabu. Je proto pochopitelné, že Facebook chce na takovýto trend reagovat včas.

Důležité ale z hlediska Facebooku bude, jak zajistí zabezpeční dat o pacientech. Získání důvěry uživatelů by mohlo být v tomto ohledu problematické. Facebook by totiž měl být ideálně schopen zajistit nejen absolutní zabezpeční, ale také anonymitu. Nicméně zneužití pro inzerci se rozhodně bát nemusí. I samotný Facebook totiž zakazuje reklamy na přímý prodej léků.

Zdroj: MarketingLand

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: