Facebook spouští Memories, dedikovanou stránku pro vaše vzpomínky

12. 6. 2018 | Petr Michl
Vzpomínkovou funkci „V tento den“ uživatelé Facebooku milují. Nyní nebudou odkázáni jen na notifikace, naleznou je na dedikované stránce Memories.

Funkce „V tento den“ byla pro Facebook trefou do černého. Denně si na 90 milionů lidí připomíná, co sdíleli či dělali v konkrétní den před rokem či více lety. A největší sociální médium má i výzkumy potvrzující, že takovéto vzpomínky pomáhají lidem zlepšovat aktuální náladu i dlouhodobý pocit spokojenosti se životem. Dává tak velký smysl danou funkci rozvíjet, i proto nyní dostala vlastní stránku Memories

Dosud totiž byli uživatelé odkázáni na to, že rozkliknou výzvu Facebooku ke vzpomínání v news feedu nebo v notifikaci. Když vám utekla, museli jste ji složitě dohledávat. Autor tohoto článku zjistil, že na přehled „V tento den“ se dostanete i rozklikem dříve sdílené vzpomínky. S dedikovanou stránkou ale končí potřeba podobných řešení oklikou.

Stránka Memories může obsahovat několik sekcí:

V tento den (On This Day): Základ funkce: přehlídka vašich „výročních“ minulých příspěvků a životních událostí.

Přátelé sdíleli v tento den (Friends Made On This Day): Upozorňuje na to, kdy jste se s někým na Facebooku spřátelili, včetně dříve sdílených připomínek speciálních videí a koláží k oslavě přátelství.

Přehled vzpomínek (Recaps of Memories): Sezónní nebo měsíční přehledy, které budou automaticky představené v krátkém videu nebo zprávě.

Vzpomínky, které jste minuli (Memories You May Have Missed): Pokud se na své vzpomínky nepodíváte, bude stále k dispozici jejich přehled za poslední týden.


Facebook si také uvědomuje, že některé vzpomínky mohou být bolestné. Proto si můžete nastavit zablokování zobrazování příspěvků spojené s konkrétním člověkem. Je jasné, že půjde hlavně o bývalé lásky.
Podobně jde i zakázat připomínky vázaní na konkrétní datum.Funkce je už v provozu, můžete se přesvědčit sami na facebook.com/memories.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: