Facebook spouští přehled ‚Kvalita Stránky', aby zabránil zneužívání platformy

25. 1. 2019 | Milada Zemanová
Falešný obsah bude na Facebooku ještě více potírán a správci Stránek o něm budou mít lepší přehled. Pokud jedna Stránka poruší pravidla této sociální sítě, může to vést ke zrušení i všech ostatních, které vlastní stejný správce.

Facebook tento týden oznámil, že aplikuje nové postupy pro vypořádání se s problematickým obsahem Stránek. Tedy takovým, který porušuje pravidla zmíněné sociální sítě. Správci Stránek nově uvidí přehled, v němž bude zaznamenáno, pokud Facebook odstraní obsah, který by porušoval jeho  Zásady komunity. Navazujícím krokem je, že příspěvky označené třetími stranami coby falešné, se nebudou nadále zobrazovat uživatelům.

Zmíněný přehled s názvem Page Quality tedy bude obsahovat 2 části:

  • Obsah, který Facebook nedávno odstranil kvůli porušování jeho Zásad

  • Obsah, který byl nedávno označen coby falešný (False), kombinace (Mixture, jedná se o směs pravdivých a lživých informací a zavádějících sdělení) nebo falešný nadpis (False Headline)

Dle vyjádření Facebooku se budou informace obsažené ve zmíněném přehledu dále rozšiřovat. Ze začátku bude v přehledu obsah odebraný kvůli nenávistnému projevu, násilí, obtěžování a šikanování, nahotě, sexuálním aktivitám a podporování lidí a událostí, které nesmějí být na Facebooku . Nejedná se ovšem o úplný výčet všech porušení zásad. Prozatím například nebude zobrazováno odebrání obsahu z důvodu, že se jedná o spam nebo clickbait.

Facebook tak doufá, že správci Stránek lépe porozumí jeho zásadám a současně tak dává správcům možnost se odvolat, pokud bude některý obsah odstraněn chybně.

Falešné Stránky již nebudou pokračovat na duplicitních profilech

Další novinkou je, že dochází k rozšíření Zásad této platformy s ohledem na Stránky, které byly zrušeny, právě kvůli porušování Zásad komunity. Nová pravidla mají zabránit tomu, aby vznikaly duplicitní Stránky, které budou nadále pokračovat ve stejných problematických aktivitách. Tato změna by měla být funkční v následujících týdnech.

Lidé totiž ve snaze obejít pravidla Facebooku využívají jiné Stránky, které spravují, aby nadále šířili obsah Stránky, která již byla zakázána.

Aby toto nebylo dále možné, nová pravidla Facebooku umožňují odstranit Stránku nebo Skupinu, kterou vlastní stejný správce, i když tyto nenaplnily podmínky pro smazání. Zmíněný krok by však měl následovat až po prověření široké škály informací, včetně toho, zda Stránku vlastní stejná osoba, která ji spravuje nebo má podobný název jako ta, která byla odstraněna.

Pokud tedy bude někdo opakovaně porušovat pravidla, Facebook mu může zrušit všechny jeho Stránky a Skupin, i když by problematická byla jedna jediná.

Zdroje: Facebook, Social Media Today, Adweek

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.