Facebook spustil klon Instagramu

25. 5. 2012 | Petr Michl
Facebook uvedl mobilní foto aplikaci pro iOS. Překvapuje někoho, že vypadá velmi podobně jako Instagram?

Od akvizice Instagramu za miliardu dolarů neuběhly ani dva měsíce a Facebook nyní uvádí pro iOS mobilní aplikaci, která se mu velice podobá, co se funkčnosti i vzhledu týče. Facebook Camera je nyní k dispozici v App store a je nikterak překvapivě zdarma.

Podobně jako u Instagramu vidíte poslední fotografie přátel v jednom scrollovacím feedu. Můžete také najednou nahrát více fotografíí na Facebook, což je změna k lepšímu oproti běžné mobilní aplikaci, jež umožňuje jen jednotlivé uploady. Velikost nahraných snímků může být až 2,048 x 2,048 pixelů. Největší zbraní má být rychlost. Aplikace má velmi hbitě startovat i umožňovat scrollování mezi jednotlivými fotografiemi.

Popularita Instagramu je nicméně daná hlavně možnostmi úpravy fotografií. I zde lze fotky otáčet, ořezávat a měnit s pomocí filtrů. Přítomno jich je rovných 15, paradoxně prý ale nejsou převzaté z Instagramu - řekl to alespoň produktový manažer společnosti Dirk Stoop ve vyjádření pro The New York Times. Aplikace prý byla vyvíjena více než rok, a tak byly filtry „ve výrobě“ ještě před miliardovou akvizicí. Naleznete mezi nimi třeba ty s názvy: cool, light, bright, golden, cream či neon.

 

Facebook Camera údajně nemá primárně mířit na stejnou cílovou skupinu jako Instagram. Cílem je, aby aplikace oslovovala co nevyšší počet lidí z masy 900 milionů uživatelů Facebooku. Lidé tráví sledováním a sdílením fotografií na Facebooku velké množství času. Zároveň je v posledních měsících čím dál patrnější snaha, aby byla největší sociální síť relevantní i na mobilních zařízeních. Proto byl vývoj samotné foto aplikace velkou prioritou.

Zdroje: www.mashable.com, www.facebook.com/mobile/camera

Štítky dokumentu: Facebook Instagram Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: