Facebook testuje Campus. Novou sociální síť pro studenty

15. 4. 2020 | Milada Zemanová
Facebook měl původně sdružovat spolužáky z Harvardovy univerzity. Nyní se vrací ke svým kořenům. Platforma Campus je určena výhradně pro studenty, kteří tak získají nejen komunikační nástroj, ale mohou společně sdílet různé akce.

Facebook vyvíjí novou sociální síť s názvem Campus. Ta je určena pro vysokoškolské studenty, kteří tak získají možnost sdružovat se podle konkrétní univerzity, fakulty či oboru. Jednotlivé komunity samozřejmě vznikají již nyní v rámci uzavřených facebookových skupin. Facebook Campus však představuje zcela samostatnou platformu, která má být určena exkluzivně pro studenty.

Facebook Campus prozatím nebyl oficiálně představen. Probíhající testování odhalila Jane Manchun Wong a z pořízených screenů vyplývá, že v rámci Facebook Campus budou k dispozici různé komunity, události a další funkce. Uživatelé zde budou moci vyplnit obor, který studují, plánovaný rok ukončení studií a doplňující informace, které jim pomohou najít spolužáky a přátele ze studií.

Přístup k této platformě bude podmíněn emailovou adresou s koncovkou .edu. Primárně je tedy Campus plánován pro Spojené státy. Facebook původně začínal jako nástroj pro propojení studentů z Harvardovy univerzity a díky Campusu se tak svým způsobem vrací zpět ke svým kořenům. Prozatím se ovšem jedná o experimentální platformu, a není tak jisté, že bude k dispozici veřejnosti.

V České republice obdobnou funkci jako Campus zastávala sociální síť Spolužáci.cz, nicméně ta byla ukončena v roce 2018. Velkou zásluhu na jejím ukončení měl právě Facebook, který zapříčinil velký odliv uživatelů, mnohdy právě do uzamčených Skupin na jeho platformě. Studenti se rádi sdružují, ať už pro sdílení informací o aktuálních studiích či pro udržení vztahů s přáteli z univerzity po jejím dokončení. Facebook Campus tak může být užitečnou platformou pro naplnění jejich potřeb.

Zdroje: Wersm, Engadget, Digital information world

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: