Facebook testuje možnosti filtrování témat příspěvků

25. 10. 2015 | JH
Proč by se měly milovníkům psů objevovat v news feedu pořád jen kočky? Facebook konečně testuje možnost filtrování obsahu od přátel a stránek dle specifických témat.Facebook testuje
další možnosti filtrování obsahu pro uživatele. Portál Social Media Today upozornil na to, že po levé straně news feedu se u některých uživatelů objevují nové kategorie, dle nichž lze filtrovat obsah od přátel a stránek.

Patří mezi ně zatím jen omezený výběr Animals & Pets, FoodHealth & Fitness a Sports. Když kliknete například na Sports, objeví se dotaz: Které sporty, týmy nebo hráči vás zajímají?"
Podobně můžete zvolit, jaké jídlo milujete.


Jak naznačuje printscreen níže, v případě kliknutí na „Animals" vás nechá Facebook vybrat zvířata, která máte rádi, a tomu pak bude přizpůsobovat obsah v news feedu.

Lidé nám pověděli, že by měli rádi možnost ovlivnit zobrazení většího množství specifických témat, která je zajímají. Testujeme tak několik feedů, co ukazují příspěvky přátel a stránek na základě témat," potvrdil probíhající test mluvčí Facebooku pro Marketing Land. Podobná funkcionalita byla uvažována už v minulosti. To, že již není funkční lze připisova jisté hrdosti největšího sociálního média spočívající v tom, že dokáže doručit do news feedu uživatele zajímavý obsah  na základě svého algoritmu. Není ovšem vůbec na škodu, když se Facebook občas uživatelů zeptá. Neexistuje totiž důvod, aby měli milovníci psů v news feedu samé kočky.

Co si o změně myslíte vy? Ocenili byste ji?

Zdroje: Marketing Land, Social Media Today

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.