Facebook uvádí videoplatformu Watch

11. 8. 2017 | Petr Michl
Facebook šlape do videa. Watch má již konečně znamenat konkurenci YouTube. Nabídne krátké pořady, sportovní přenosy i seriály produkované přímo Facebookem.

To, že bude Facebook brzy jen o videu, prohlásil Mark Zuckerberg už před časem. Nyní spouští platformu, která k tomu má napomoci. Watch má být místem, kam se budou uživatelé chodit dívat a komentovat.

V Menlo Parku říkají, že přesně něco takového uživatelům chybělo. Prý se sice naučili objevovat videa v news feedu, ale jedna dedikovaná adresa, kde snadno najdou produkci svého oblíbeného kanálu, chyběla. 

Není to už jen overlay prostředí, do kterého se prokliknete přes video, a po tom sledovaném se vám nabídnou další tematicky příbuzná. Na Watch má patřit mezi lákadla i stabilní obsah. Mezi ním mají být pořady od National Geographic (pořad We're Wired that Way" o lidských zvláštnostech), hudebního časopisu Billboard, ale i sportovní přenosy z nejvyšší baseballové ligy a ženské basketbalové ligy.

Přenos z Major League Baseball  běží na Facebooku jednou týdně již nyní a dle jeho představitelů představuje skvělou příležitost pro fandy, jak si užít zápas i díky vzájemné online konverzaci.

 

Personalizované nabídky a obsah produkovaný Facebookem 

Právě aspekt sociálního média má pomoci uživatelům i při objevování videí. Jejich nabídka má být personalizovaná. Zároveň budou propagovány i přes sekce „Nejdiskutovanější“, „Co lidi nejvíce pobavilo“ nebo „Co sledují přátelé“. 

Facebook slibuje různorodý obsah od reality show přes komedii až po sportovní přenosy. Netflix ani Amazon se asi zatím obávat nemusí. Facebook pravděpodobně v potají žádné další House of Cards nenatočil. Zatím přiznává to, že k pozitivnímu nastartování sponzoroval některé tvůrce.

Mezi nimi je například Mike Rowe, jenž bude v sérii Returning the Favor odměňovat lidi, co dělají něco záslužného a výjimečného ve svých komunitách.Vlastní pořad má mít i z YouTube známý truhlář Tommy Mac, který tvoří pořady zaměřené na práci se dřevem. Facebook tedy počítá s přetahováním vybraných youtuberů za vidinou garantované gáže. Lze ovšem očekávat, že jsou jeho obsahové ambice ještě vyšší. Watch má být zatím dostupný v USA, ale v příštích týdnech ho čeká postupný globální roll out. 

Zdroje: CNBC, Facebook

Štítky dokumentu: Facebook YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: