Facebook v Evropě posiluje, v Británii však výrazně pomaleji

25. 8. 2010 | ITO
Facebook je v Evropě stále více oblíbený. Raketový vzestup, který v posledních měsících vykazovala například Velká Británie, je ovšem pravděpodobně na sestupu. Právě ve Velké Británii totiž zájem o Facebook počal upadat. Experti však upozorňují na to, že britský trh pravděpodobně začíná být nasycen.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Facebook je v Evropě stále více oblíbený. Raketový vzestup, který v posledních měsících vykazovala například Velká Británie, je ovšem pravděpodobně na sestupu. Právě ve Velké Británii totiž zájem o Facebook počal upadat. Experti však upozorňují na to, že britský trh pravděpodobně začíná být nasycen. Tamní Facebookovou základnu totiž tvoří více než sedmadvacet milionů uživatelů, což je téměř 45 % všech Britů. Je logické, že za takovýchto podmínek již není příliš prostoru k další raketové expanzi.
Penetrace Facebooku mezi obyvatelstvo je ve Spojeném království konec konců větší, než například v USA, kde Facebook vlastní 42,1 % obyvatel. Cílem sociální sítě by tak mělo být neztratit již získané uživatele a dostatečně saturovat ty stávající.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: