Facebook vylepšuje: Chcete promazat staré příspěvky? S novým nástrojem to půjde snáz!

4. 6. 2020 | Eva Dragulová
Už jste někdy v minulosti na Facebooku publikovali něco, na co jste šťastně zapomněli, ale vaši nerozvážnou digitální stopu vám někdo škodolibě připomněl? Dobrá zpráva! Hříchy mládí můžete nově smazat na pár kliků.

fb

Rosteme, stárneme, s námi i sociální sítě. Když před 16 lety Mark Zuckerberg vypustil na světlo světa Facebook, začátky uživatelů byly „nezřízené“. Zkoušeli jsme, co síť snese, publikovali jsme statusy o každé maličkosti... Dnes jsme však o o více než dekádu starší a s námi i naše historické posty. Facebook nyní nabízí nový nástroj „Manage Activity“, díky němuž pohodlně promažete nežádoucí aktivity označením jednotlivých postů. Tuto funkci zatím testuje jen pár uživatelů v aplikaci Facebooku, ale během několika týdnů bychom ji měli mít k dispozici všichni.

Facebook k nástroji uvádí: 

Víme, že lidské životy se mění. Ať už po škole sháníte nové zaměstnání, nebo se dostáváte z rozchodu s ex, chceme, aby pro vás byl Facebook uživatelsky příjemnou platformou a vy si mohli upravit svou virtuální identitu k obrazu svému, aby lépe odrážela, kdo jste dnes, a ne kým jste byli v minulosti.“

Kdokoli zatouží smazat větší počet starších postů nebo je jen bude chtít archivovat, si konečně bude moci vyfiltrovat pomocí data, označených lidí a typu obsahu (fotka, video, text) všechny své příspěvky.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:
Podobné články: