Facebook začne přehrávat video reklamy v news feedu

14. 3. 2014 | Petr Michl

Zprávy o tom, že Faceboook plánuje video reklamy, se prvně objevily už v roce 2012. Zatímco v silách největšího sociálního média bylo od té doby zvednout své mobilní příjmy z nuly na miliardy dolarů, video formát reklamy ne a ne spustit. Nyní to vypadá, že se série testování blíží ke konci. Facebook oznámil, že nabízí video reklamy k prodeji. Zatím pouze vybraným partnerům.

Samotné reklamy by se nicméně měly objevit v news feedech uživatelů až na přelomu dubna a května. Formát reklamy by měl odpovídat dřívějším odhadům, stopáž bude patnáctivteřinová, platí i automatické přehrávání v news feedu. Ovšem primárně s vypnutým zvukem a nebude se jednat o žádnou podobu interstitialu automaticky obsazující větší plochu obrazovky. Videa by bez dalšího zásahu měla zůstávat v relativně malém okně náhledu, který nyní náleží i těm od uživatelů. Jejich podobu v mobilním news feedu můžete vidět na obrázku níže.

Obava z toho, že tento krok nepřijmou uživatelé dobře, je skutečně vysoká. Proto Facebook oznámil také partnerství se společností AceMetrix, která bude hodnotit kvalitu reklam. Měla by mít i možnost veta pro jejich zamítnutí, ty skutečně špatné tak prý uživatelné ani neuvidí. Lze předpokládat, že video reklamy zpočátku naleznou uplatnění především na trhu v USA. Cena za zásah amerických uživatelů v primetimu ovšem nebude malá. Dle Bloomberg by se měla pohybovat v rozmezí 1 až 2,5 milionu dolarů.

Zdroje: Facebook Newsroom, Techcrunch, Bloomberg

Štítky dokumentu: Reklamy na Facebooku

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: