Faceook pomáhá: iniciativa Drives umožní uživatelům vytvářet sbírky pro lidi v nouzi

25. 11. 2020 | Eva Dragulová
Hračky, oblečení, ale třeba i konzervy s jídlem máme mnozí doma navíc. Drives umožní uživatelům Facebooku právě takovéto věci darovat do sbírky pro ty, kteří jsou ve finanční tísni a potřebují je naléhavěji.

dr

Facebook tento týden spouští v USA iniciativu Drives. Název Drive neodkazuje na další cloudové uložiště, ale jedná se uložiště jídla, oblečení nebo třeba hraček. Celý projekt staví na fundraisingových nástrojích Facebooku. Tentokrát však nechce od lidí získat peníze, ale jde mu o skutečné dary, které pak pošle zase dále těm, kteří je momentálně potřebují. 

Nový nástroj Drives je přístupný skrze Community Help hub (tzv. Síť komunitní pomoci) v aplikaci Facebooku, Zde známá sociální síť shromažďuje požadavky a nabídky místních komunit. Community Help hub vznikla v roce 2017 jako pomoc pro ty, které postihla životní katastrofa – od živelních pohrom po teroristické útoky. V letošním roce se mezi tyto katastrofy zařadila i pandemie koronaviru, Facebook chce pomáhat těm, kterým covid-19 značně zkomplikoval životní podmínky.

Kvůli pandemii přišly o práci miliony lidí. Finanční nejistota a neschopnost platit účty a hypotéky devastují enormní počet rodin na celém světě. S iniciativou Drives Facebook umožní uživatelům, aby se sami zapojili a vytvářeli sbírky trvanlivých potravin a oblečení pro ty, kteří to nyní opravdu upotřebí. Takže lidé na Facebooku pomohou a „odlehčí“ charitám.

hr

Jak to přesně funguje?

Uživatelé musí do vyhledávače na Facebooku zadat „Community help“ a dostanou se na Síť komunitní pomoci. Tam už stačí kliknout na tlačítko „poskytnou pomoc či o ni požádat“. Pak jednoduše vytvoří Drive. Vyplní formulář a nastaví si, kolik položek chtějí shromáždit. Když pak Drive zveřejní, ostatní uživatelé uvidí, co je ještě potřeba, aby seznam zkompletovali. Po uveřejnění se Drive objeví i na jejich Timeline jako běžný příspěvek.

Iniciativa byla spuštěna v USA tento týden, Facebook se nejprve nechal slyšet, že možnost vytvářet Drives nebudou mít zdaleka všichni, že vývoj a postupné spouštění ještě nějakou dobu potrvá. Vzhledem k tomu, že se blíží svátky, je to však poměrně nešťastné, protože kdy jindy lidé budou potřebovat pomoci, když ne teď? Pro mnoho rodin to totiž znamená strávit svátky alespoň trochu důstojně. Po zveřejnění článku na serveru TechCrunch však Facebook své tvrzení aktualizoval a vypadá to, že zprovozní tuto funkci v Americe během následujících dní, aby byla o svátcích plně funkční.

Uvidíme, kdy bude Facebook tuto iniciativu šířit i do dalších zemí. Určitě bychom ji uvítali i tady v Česku.

Zdroje: Techcrunch

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:
Podobné články: