Francouzská kina dávají na plakáty hrdiny všedního dne: kadeřnice, baristy nebo šéfkuchaře

27. 4. 2021 | Petr Michl
Nač dávat na plakáty filmové hvězdy, když se nepromítá? U řady francouzských kin je nahradili podnikatelé postižení pandemií. Třeba majitelka obchodu s potravinami, restauratér, šéfkuchař nebo švec.

 

Na plakátech před francouzskými kiny byly dosud hvězdy stříbrného plátna. Díky inciativě z pařížské čtvrti Odeon se ale několik kin rozhodlo vzdát hold lidem, kteří utvářeli atmosféru okolí svými podniky či prací. Místo hereckých es, jakými jsou Vincent Cassel nebo Marion Cotillard, se najednou objevila „paní se sýrárny“.

A nejen ona. Na plakátech zářili konkrétní lidé: kadeřnice, someliér, šéfkuchař, barista nebo švec. Ti všichni byli a jsou pandemií Covid-19 postiženi a museli své provozovny zavřít. Jak se v dané situaci patří, jsou plakáty nafocené agenturou Hungry and Foolish věrné superhrdinské estetice, přičemž hlavní hrdinové třímají v ruce artefakt spojený s jejich povoláním, například nůžky, sýr nebo vývrtku.

Projekt zdůrazňující kvalitu života v sousedství podpořila také banka PNB Paribas. Po kinech MK2 a UGC ve čtvrti Odeon v Paříži tento nápad realizovaly také další kina v hlavním městě Francie i v Lyonu, Dijonu a Štrasburku.Baristka, sýrař a majitelka obchodu s potravinami.

 

Heléne Tran jako majitelka obchodu s potravinami.


Charles Courtel jako someliér.


Manuel Gonzalez jako švec.
Zdroje: Damien Leblanc
 (Twitter)


Kam dál?

S něčím podobným přišel letos i hudební klub Fléda. Ten na již před pandemií nasmlouvaných citylightech v centru Brna ukázal své klíčové zaměstnance vykonávající aktuálně jiná povolání. Třeba svářeče nebo pomocnici v očkovacím centru. Zároveň chtěl kampaní nazvanou „Nehrajeme, vyhrajeme!" povzbudit Brňany v naději, že se věci vrátí brzy do normálu.

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.