Google+ udělá z komunitní sítě i prostor pro efektivní firemní spolupráci

30. 8. 2012 | jag
Nástroje usnadňující firemní spolupráci se přenesou do Google+. První společnosti už testují.

Když se zaměstnanci připojují v pracovní době na sociální sítě, nevidí to ve vedení firem obvykle příliš rádi. Počínaje včerejškem ale možná bude všechno jinak. Google udělal velký krok k vytvoření firemní verze Google+ pro uživatele Google Apps.

Zlom nastal právě včera, kdy Google zahájil veřejné testování nových nástrojů firemní komunitní komunikace pro Google+, které spolupracují právě s Google Apps. Vedení společnosti už vloni v prosinci vypustilo informaci, že firemní verzi Google+ sami interně testují.

O co půjde? Bude to vlastně firemní prostředí na bázi soicální sítě. Jen přibudou mikroblogy, sdílení dokumentů, hodnocení souborů, diskusní skupiny a další užitečné nástroje.

Mezi jinými také maximálně interaktivní videokonference, kterým v Googlu říkají Hangouts. Skupinové hovory povolí až deset účastníků, používat půjdou i jako součásti událostí v Google Calendar. Během videokonference bude možné otevřít si Google dokument a zaznamenávat do něj úpravy přímo na základě domluvy s dalšími účastníky hovoru. Změny může provést kdokoliv z telefonujících a všichni ostatní účastníci je ihned uvidí.

 

Školy, firmy, vládní instituce a další organizace, které využívají Google Apps mohou tyto pomůcky bezplatně testovat až do konce roku 2013. Sdílení pro ně bude o něco bezpečnější díky pokročilým nástrojům, které umožní šíření pro omezený okruh lidí ve firmě a vstoupit zvnějšku nedokáže nikdo ani přes přímý odkaz, pokud si to autor obsahu nebude přát.

 

Google slibuje, že to je jen začátek a další novinky připravuje. „Například mobilní verzi Google+ pro firemní stránky a další nástroje pro administrátory,“ slibuje Martina Ondrušová z Google ČR.

Zdroje: techcrunch.com, computerworld.com, google-cz.blogspot.cz

Štítky dokumentu: Google Google+ Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: