Google má další problém - nemá patentovanou značku Nexus

30. 3. 2010 | IKE
Americký Google má další problém, tentokrát se svým prvním smartphonem. Americký patentový úřad totiž neposkytl svoji ochranu značce Nexus - s odůvodněním, že stejný název již vlastní jedna společnost v oboru - konkrétně americký operátor Integra Telecom. Na Googlu teď je, aby prokázal nezaměnitelnost těchto produktů.

Ilustrační obrázek, zdroj: archiv

Americký Google má další problém, tentokrát se svým prvním smartphonem. Americký patentový úřad totiž neposkytl svoji ochranu značce Nexus - s odůvodněním, že stejný název již vlastní jedna společnost v oboru - konkrétně americký operátor Integra Telecom. Na Googlu teď je, aby prokázal nezaměnitelnost obou produktů. Zprávu přinesla agentura AP.
Google je navíc vystaven kritice ještě z jedné strany - podobnost s názvem telefonu a reáliemi z filmového hitu Blade Runner si všimla dcera tvůrce snímku, Isa Dicková. Nexus se totiž nazývá i řada androidů z filmu. A telefon Google navíc běží  na platformě Android. Podle Dickové to rozhodně není podobnost čistě náhodná a jedná se o zavrženíhodné (anebo spíše vyplaceníhodné) parazitování.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: