Google měl skvělý první kvartál – jeho obrat narostl o 24 procent

13. 4. 2012 | Michl Petr
Porovnání prvního kvartálu 2012 a 2011 musí Google těšit, jeho obrat narostl na 10,65 miliard dolarů.

Google během včerejška odhalil své ekonomické výsledky za první kvartál tohoto roku. Jeho obrat činil 10,65 miliard dolarů - narostl tak v meziročním srovnání za dané období (oproti 1. kvartálu (Q1) v roce 2011) o 24 %. Čistý příjem pak tvořil 2,9 miliard dolarů, v Q1 minulého roku to přitom bylo 1,8 miliardy. V USA velmi populární metrika „zisk na akcii“ (EPS) nese hodnotu 10,08 dolarů.

CEO společnosti Larry Page pochopitelně nešetřil chválou: „Google měl další skvělý kvartál s obratem s meziročním nárůstem o 24 %... Velkou roli přitom hrála dynamika služeb, které byly našimi trumfy: např. Android, Chrome a Youtube. S ohledem na to, co může technologie udělat pro zlepšení lidského života, jsme stále ještě v počátečních fázích a stojí před námi obrovské množství příležitostí. Být v Googlu je tak nyní velmi vzrušující.“

 Známé jsou také zdroje příjmů. Stránky vlastněné Googlem se na něm podílely 69 % z celkového obratu (7,31 miliard dolarů), což reprezentuje také 24 % nárůst v meziročním srovnání za dané období. Partnerské stránky vydělaly 2,91 miliardy (27 % z celkového obratu). Příjmy mimo USA tvořily 54 % celku – tedy 5,77 miliardy dolarů.

Průměrná cena za klik poklesla o 12 % v meziročním srovnání za dané období. Oproti 4. kvartálu roku 2011 se pak jednalo o pokles o 6 %. Vzhledem k téměř čtvrtinovému zvýšení celkových příjmů je tak zřejmé, že se musel výrazně zvednout agregovaný počet placených kliků (lidsky řečeno: lidé v součtu více klikali na reklamu). Google chce dalšímu růstu této hodnoty napomoci i novým nástrojem Near Match.

Zdroj: www.techcrunch.com

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: