Google plánuje nabídnout více než iTunes

13. 2. 2012 | Michl Petr
Google TV byla propadák, teď král vyhledávání chystá „systém domácí zábavy“ spojený s OS Android.

Google opět následuje šlépěje po společnosti Apple. Jako ozvěna za zesilujícím buzzem okolo Apple TV přichází zpráva o tom, že Google testuje jiný systém domácí zábavy. Tento výraz je použit, jelikož by se nemělo jednat o platformu přinášející pouze video obsah. Systém pracující na platformě Android by měl být i zdrojem legální hudby a e-knih. Je tak v souladu s dlouhodobou strategií Googlu s cílem nabídnout zákazníkovi službu v každém aspektu jeho „digitálního života“.

Tento produkt má být ve vývoji několik let, ale nyní by již měl být funkčním prototypem. Naznačuje to i fakt, že Google zažádal příslušné americké úřady o povolení jeho testování mimo laboratoř. Zmíněná žádost není bohatá na detaily, ale prozrazuje, že zařízení by mělo mít Wi-Fi i Bluetooth. Je zřejmé, že se bude jednat o zařízení streamující obsah z cloudového prostředí. Wi-Fi s ním proto bude umožňovat komunikaci, Bluetooth je pak logickou spojkou s dalšími domácími zařízeními – pravděpodobně smartphony a tablety s OS Android.

Samotná hardwarová podoba tohoto systému není jasná. Nedávná akvizice Motorola Mobility nicméně de facto říká, kdo bude výrobcem. To, že si bude chtít brát něco z pozitiv zařízení s nakousnutým jablkem, pak naznačuje nová posila Googlu, donedávna jeden z vedoucích techniků Applu Simon Prakash.
Google odmítal přiživovat spekulace poskytnutím jakýchkoliv dalších informací. Dle portálu MarketingWeek by však měl být připraven k uvedení na trh ke konci tohoto roku.

Je třeba podotknout, že prodej podobného zařízení se nesmí uspěchat. Google TV uvedená v roce 2010 ve spolupráci se společností Logitech Revue u zákazníků nenalezla oblibu. Šéf Logitechu se dokonce později vyjádřil o projektu jako o omylu gigantických rozměrů. Tím hlavním důvodem bylo bezpochyby blokování obsahu pro Google TV jeho hlavními TV poskytovali v USA. I vylepšení původního konceptu populárním OS Android tak nemusí stačit, prubířským kamenem bude vždy rozsah a dostupnost obsahu.

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: