Google podporuje hudebníky zajímavými způsoby

12. 9. 2013 | Bednářová Daniela

Google rád experimentuje se způsoby, jak vyprávět příběhy. Mezi ty, které ho opravdu baví, patří ty hudební a když je navíc nakombinuje s nejnovějšími technologiemi, tak vznikne něco jako “Just a Reflektor”.

Na webu Google testoval různé způsoby, jak vyprávět příběhy, například 3D grafikou. Vzestup mobilního webu ale nejde ignorovat a proto nyní testuje svoje vyprávěcí možnosti přes mobilní platformu a nové způsoby interakce, které nabízí ve spojení s poslední technologií Chrome Mobile.

Ve spolupráci s hudební skupinou Arcade Fire vytvořil Google interaktivní film “Just A Reflektor”. Film je natočen tak, že umožňuje virtuální projekci na obrazovku počítače prostřednictvím zvednutého mobilního telefonu před webkamerou počítače. Tak se dají ovládat všechny vizuální efekty ve speciálním filmu. Místo pohybu myší po obrazovce se dá pohybovat telefonem (ale i tabletem) v prostoru před počítačem.

Hlavní hrdinku Axelle lze odhalit jen díky kuželu světla, který na ni divák namíří svým telefonem.

Tento projekt má inspirovat ostatní vizuální umělce a filmaře k prozkoumávání nových prvků v prohlížeči Chrome. Pro tento účel vytvořil Google i speciální stránku, kde lze vytvořit vlastní efekty. Vše je v podobě open source, tudíž volně přístupné pro další vylepšení a další práci všem zájemcům.

 

Čas od času se Google spojí s ikonickou hudební skupinou, aby pomohl vyprávět její příběh.  Kromě Arcade Fire nedávno spolupracoval i s rockovou legendou The Clash, která se rozhodla opětovně vydat některé svoje skladby. Společně zapracovali na speciálním pětidílném dokumentu, který vychází z dosud nezveřejněných záběrů Joea Strummera a vyjádření ostatních členů skupiny.

 

Zdroj: http://googleblog.blogspot.cz/

 

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.