Google přináší s formátem Outstream Ads možnost nasadit video reklamy i mimo YouTube

24. 4. 2018 | Petr Michl
Video reklamy přes AdWords budou mít další umístění mimo YouTube. Outstream Ads půjde umístit na stránkách a aplikacích Google video partnerů.Inzerenti využívající AdWords získali nový formát video reklamy. Tzv. Outstream Video Ads mohou být umístěny na stránkách a aplikacích Google video partnerů.

Jejich zásadní odlišností je to, že nevyžadují spuštění v rámci YouTube videa. Mohou tak dostihnout i jiné publikum v odlišném prostředí. V mobilním webu nabývají podobu bannerů a na desktopu jsou zobrazeny jako bannery / interstitialy,

Podobnost s video reklamami v rámci Google Display Network není náhodná. Když se objeví na obrazovce, začnou se přehrávat bez zvuku. Ten může uživatel zapnout kliknutím na video. K dispozici je i možnost video pustit znovu od začátku.

Náhled samotného videa bude doplněn podobně jako formát Responsive ads, inzerenti budou muset vyplnit:

  • Video
  • Logo
  • Popisek
  • URL
  • Thumbnail

Oustream reklamy budou placené na CPM bázi, zatím se budou zobrazovat pouze v rámci stránek a aplikací Google video partnerů.

Ke spuštění nové Outstream reklamy musí inzerenti vytvořit video kampaň s cílem ‘brand awareness and reach’ a vybrat podtyp ‘Outstream’. Poté lze nastavit bidy a trvání kampaně. 

Více podrobností najdete v nápovědě AdWords.

Štítky dokumentu: Google Reklama online

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: