Google prý už brzy představí vlastní obchod s hudbou

15. 11. 2011 | CaB
Společnost Google zřejmě na tiskové konferenci v Las Vegas představí online obchod s hudbou Google Music Store. Má konkurovat iTunes nebo Amazon.

Po měsících čekání představí společnost Google online obchod Google Music Store. Stane se tak nejspíš na konferenci v Los Angeles, která se uskuteční již tento týden. O tom, že Google spustí vlastní online obchod s hudbou, který bude podobný iTunes, se spekuluje už několik měsíců. Chce tak konkurovat společnostem Apple a Amazon a získat si přední postavení na hudebním trhu.

Ve Spojených státech doposud fungovala samotná služba Google Music, která pracuje na principu jakéhosi prostoru pro ukládání hudby. Uživatel si zde může přehrávat hudbu na mobilním telefonu nebo jiném zařízení s připojením k internetu.

Společnost Google hudbu dříve neprodávala, protože se nedokázala domluvit s hudebními vydavateli. To se však změnilo a už má smlouvu s vydavatelstvím Universal Music Group. V současné době prý jedná i s dalšími hudebními vydavateli, například Warner Music Group nebo Sony Music Entertainment.

 

Zdroj: www.techcrunch.com, www.news.cnet.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: