Google spouští sociální platformu Neighbourly

4. 6. 2018 | Petr Michl
Bude to druhý Google Plus? Technologický gigant staví sociální aplikaci, která má udělat i z rušného velkoměsta místo se sousedskou atmosférou.

Google sociální sítě neumí, všichni víme, že ta s plus v názvu nakonec skončila s mínusem. Nová sociální aplikace Neighbourly má ale uspět díky mnohem specifičtějšímu poslání: má navodit sousedskou atmosféru i ve velkých městech.

Docílit toho má s pomocí hyperlokálního zaměření. Aplikace dovolí crowdsourcing na úrovni čtvrti či dokonce ulice a jejího blízkého okolí. Zeptejte se třeba na to, kde vám opraví v okolí skútr nebo kde je venkovní hřiště na basketbal. To vše se máte dozvědět díky aplikaci, jejímž úkolem je přiřadit k lokálním otázkám i lokální odpovědi.

Mimo kladení dotazů appka umožní i sledovat konkrétní otázky, které vás zajímají. Samozřejmostí je také vyhledávání na základě lokace nebo slov.

Aplikace je zatím spuštěna v beta režimu exkluzivně pro indickou Bombaj. Město s více než 13 miliony obyvatel skutečně může být nepochopitelným mraveništěm a zároveň velkým prubířským kamenem celého projektu. Třeba se stane první úspěšnou sociální platformou z dílny Googlu.


Zdroj:  Google Neighbourly

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: