Google spustil telefonování přes Gmail už i v Česku

3. 8. 2011 | BoB
Google zpřístupnil službu Call phones from Gmail i pro uživatele mimo Spojené státy a Kanadu. Levné internetové volání mohou také využít uživatelé Gmailu v Česku.

Společnost Google zpřístupnila službu Call phones from Gmail pro uživatele mimo Spojené státy a Kanadu. Nyní mohou internetové telefonování do více než 150 zemí využít i uživatelé e-mailové služby v České republice. Je možné volat na pevná i mobilní čísla.


Funkce bude zpřístupněna všem registrovaným uživatelům během několika dnů. Pokud je již služba aktivní, objeví se na chatu v Gmailu malé zelené sluchátko.


Podle ceníku Googlu bude hovor na českou pevnou linku stát 0,03 dolarů za minutu a na mobil 0,15 dolarů za minutu. Pokud budete volat na číslo do Spojených států, hovor vás vyjde na 0,01 dolarů. Google si navíc neúčtuje spojovací poplatky. Kredit se dobíjí jednoduše pomocí služby Google Checkout, která podporuje nákup v amerických dolarech, eurech a librách.


Call phones from Gmail však nenabízí registraci vlastního čísla. Volaný tak na svém přístroji uvidí pouze neznámé číslo.


Služba byla představena před rokem jen uživatelům ve Spojených státech a v Kanadě. Ti však mají telefonování zadarmo, a to až do konce roku 2011.

 

Zdroj: www. mashable.com
 

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: