Google umožní sledovat Brand Lift i u videoreklam mimo YouTube

1. 10. 2018 | Kristýna Vozková
Google rozšiřuje reporty týkající se Brand Liftu na všechna videa zakoupená prostřednictvím služby Display & Video 360. Inzerenti mají tak možnost porovnat si výkonnost videokampaní v rámci různých kanálů a srovnat je s YouTube.Společnost Google ve středu oznámila uvedení tří nových metrik v rámci své služby Display & Video 360 (dříve známé jako DoubleClick Bid Manager). Všechny tři mají marketérům usnadnit vyhodnocování videokampaní a kromě běžných metrik odhalit například to, zda reklama změnila uživatelovo vnímání značky.

Vlastní metriky sledovanosti videí

Google představuje své vlastní metriky pro Display & Video 360, měřené za pomoci Active View. Tento nástroj umožňuje inzerentům navrhnout vlastní kritéria pro měření sledovanosti videí jako například dobu, po kterou musí být reklama sledována, aby bylo možné ji započítat jako impresi. Jakmile jsou vlastní metriky nastaveny, je možné získávat o nich reporty napříč všemi video kampaněmi. Inzerentům se však budou i nadále zobrazovat přehledy akreditované MRC (Media Rating Council) i původní metriky rozhraní Display & Video 360.

Unikátní reporty o dosahu

Díky této funkci mají inzerenti i marketéři možnost uživatele trackovat napříč zařízeními, kampaněmi i formáty. Mohou tak získat lepší přehled o tom, kolik lidí jejich kampaň zasáhla a jak často. Reporty je možné získávat na úrovni kampaní i webových stránek.

Brand Lift metriky

Společnost Google rozšířila reporty týkající se Brand Liftu mimo YouTube na všechna videa zakoupená prostřednictvím služby Display & Video 360. Inzerenti tak mají možnost porovnávat výkonnost videokampaní v rámci různých kanálů a ty pak srovnat s YouTube. Metriky nabízejí měření povědomí o značce, zpětného vybavení si reklamy, ale odhalí také,  jak videoreklamy ovlivňují počet vyhledávání vaší značky na Google a YouTube. Reporty lze segmentovat podle publika, kreativ i vydavatelů.

V nadcházejících měsících navíc Google plánuje spuštění jakési samoobslužné varianty, ve které bodu inzerenti schopni si sami nastavit kampaně a zobrazit si reporty pro Brand Lift přímo v rozhraní Display & Video 360.

Zdroje: marketingland.com, blog.google

Štítky dokumentu: Google Reklama online YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.